Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Papua-Nowa Gwinea w Klubie Podróżnika

wtorek, 28 listopada 2023 10:41 / Autor: Michał Łosiak
Papua-Nowa Gwinea w Klubie Podróżnika
Papua-Nowa Gwinea w Klubie Podróżnika
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Już w czwartek (30 listopada) o godzinie 18 w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbędzie się spotkanie z Mariolą Moćko, zatytułowane „W krainie masek, krokodyli i… czerwonych sukienek” . W ramach Klubu Podróżnika opowie ona o Papui-Nowej Gwinei.

Jak mówi podróżniczka, zdecydowała się na wyprawę do tego kraju, pomimo jego niezbyt dobrych opinii.

– „Groźna" kraina okazała się egzotycznym, fascynującym miejscem pełnym życzliwych, uśmiechniętych i gościnnych ludzi. Moim marzeniem było zobaczenie festiwalu Goroka Show, który odbywa się z okazji Święta Niepodległości. To spotkanie czasem ponad stu grup etnicznych śpiewających, tańczących, prezentujących swoje obyczaje w niewyobrażalnie barwnych, niezwykłych strojach. Spróbuję przekazać odrobinę ich energii – obiecuje Mariola Moćko.

Nie zabraknie historii z prowincji położonych w sercu wyżyn, wokół których wznoszą się strome pasma górskie z najwyższym szczytem kraju Mount Wilhelm o wysokości 4509 m n.p.m..

– Będziemy zatrzymywać się przy bazarach posilając miejscowymi przysmakami. Weźmiemy nieplanowany udział w zakończeniu roku szkolnego. Odwiedzimy społeczność Chimbu z Plemienia Szkieletów i Asaro, czyli Błotnych Ludzi – dodaje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO