Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Paczkomat do spraw urzędowych? Radny chce skopiować pomysł z Krakowa

piątek, 23 października 2020 08:16 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Paczkomat do wysyłania i odbioru urzędowej korespondencji oraz otwarcie „okienka” do bezkontaktowego potwierdzania profilu zaufanego – to propozycje radnego Macieja Burszteina z klubu Bezpartyjni i Niezależni. Jak pisze na swoim profilu facebookowym, pomogłoby to w usprawnieniu działania urzędu miejskiego w trakcie pandemii.

Jedna z firm kurierska oferuje usługę zamontowania automatycznej skrzynki pocztowej obsługującej urzędy. Radny Bursztein proponuje, aby stanęły one przed Urzędem Miasta na Rynku, na Strycharskiej i Szymanowskiego.

„Te paczkomaty działają jak pozostałe w mieście, ale służą do korespondencji oficjalnej. Przesyłkę można nadać z każdego innego paczkomatu w Kielcach, a odbierać w tych "urzędowych" stwierdza.

W ułatwieniu kontaktu petentów z urzędem miałoby pomóc również „okienko” do potwierdzania profilu zaufanego, czyli elektronicznego podpisu. „Dostęp do okienka byłby możliwy bezpośrednio z ulicy, na przykład Piotrkowskiej. To kolejne ułatwienie i poprawienie bezpieczeństwa w czasie epidemii”, proponuje Bursztein.

Z urzędowego paczkomatu korzysta między innymi Kraków, natomiast bezkontaktowe „okienko” funkcjonuje w Starostwie Powiatowym w Myślenicach.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO