Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Otworzyli i zamknęli. Dlaczego Auchan znika z Galerii?

środa, 12 czerwca 2024 12:02 / Autor: Maciej Piętka
Otworzyli i zamknęli. Dlaczego Auchan znika z Galerii?
Otworzyli i zamknęli. Dlaczego Auchan znika z Galerii?
Maciej Piętka
Maciej Piętka

7 marca na parterze Galerii Korona otworzono sklep Auchan. Po trzech miesiącach jest on jednak likwidowany, a pracownicy wyprzedają towar. Co doprowadziło do jego upadku?

W Galerii Korona zapytaliśmy o to dlaczego sklep został zamknięty ledwie po kilku miesiącach.

– Tak naprawdę nie wiemy. My też zostaliśmy postawieni pod ścianą. Związaliśmy się wieloletnią umową i liczyliśmy, że będzie ona po prostu realizowana. Nagle dowiedzieliśmy się, że podmiot ogłosił upadłość. Ten franczyzobiorca prowadził już wiele sklepów w różnych lokalizacjach, a mimo to okazał się niewiarygodny – mówi Michał Góźdź, dyrektor Galerii Korona.

W ostatnich dniach kilka portali (w tym m.in. Bezprawnik czy Wykop) poinformowało o tym, że pracownicy zajęli towar znajdujący się na sklepie i wyprzedają go na poczet swoich wypłat. Ta informacja okazała się jednak nieprawdziwa.

– Nie otrzymaliśmy wypłat, a każdy z nas dostał wypowiedzenie. Nie jest prawdą to, że zajęliśmy towar i pieniądze pochodzące z jego sprzedaży. Po prostu na zlecenie właściciela wyprzedajemy resztę asortmentu – wyjaśnia pan Kamil, jeden z pracowników sklepu. Pytany o kwestię wypłat dodaje – Nic nie wiemy na ten moment. Sprawa została zgłoszona do Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach oraz do Państwowej Inspekcji Pracy.

Auchan to kolejny sklep spożywczy, który nie poradził sobie w Galerii Korona. Wcześniej w tym miejscu był przecież „Piotr i Paweł”, a potem Carrefour. Jaki sklep będzie następny?

– Pracujemy nad znalezieniem nowego operatora. Nie mogę na razie powiedzieć z jakimi markami rozmawiamy. Chcemy natomiast żeby nowy sklep pojawił się tam jak najszybciej – przyznaje Góźdź.

Na terenie marketu zostało jeszcze trochę produktów. Nabyć można je tylko za pomocą gotówki.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO