Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Ona z narkotykami, on poszukiwany listami gończymi. Oboje zatrzymani

sobota, 21 listopada 2020 11:15 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. Świętokrzyska Policja
Adrianna Linertowicz

Czynności przeprowadzone w czwartek przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach doprowadziły do zatrzymania dwóch osób. Pierwszą z nich jest 45-letnia mieszkanka gminy Sitkówka-Nowiny, która była w posiadaniu zakazanych substancji. Jak się okazało, przebywała w towarzystwie 30-letniego mężczyzny, który był poszukiwany przez osiem organów, w tym dwoma listami gończymi.

Kieleccy funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej mieli informację o tym, że 45-letnia mieszkanka powiatu może być w posiadaniu nielegalnych środków. Zanim doszło do sprawdzenia tych podejrzeń wyszło na jaw, że w towarzystwie kobiety może przebywać mężczyzna, którym interesowali się policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy miejskiej. 30-latek miał osiem podstaw poszukiwań, w tym dwa listy gończe, m.in. za niestawienie się w zakładzie karnym.

Funkcjonariusze przystąpili do działania w czwartkowy poranek (19 listopada) i udali się na teren jednej z miejscowości w gminie Sitkówka-Nowiny. Jak informuje rzecznik prasowy KWP Kielce, zjawili się na miejscu w samą porę, ponieważ pod ustalonym adresem przebywała zarówno 45-latka, jak również poszukiwany mężczyzna.

W trakcie przeszukania śledczy z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową ujawnili i zabezpieczyli 21 plastikowych kapsułek wypełnionych białym proszkiem. Wstępny test wykazał, że była to mieszanina zawierająca m.in. zakazaną substancję 3-CMC, będącą dawnym dopalaczem. Do laboratorium trafiło ok. 19 gramów podejrzanego proszku. 45-latka usłyszała zarzut posiadania zabronionych substancji. Grożą jej za to trzy lata pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego kieleckiej komendy miejskiej zatrzymali także poszukiwanego mężczyznę. 30-latek został doprowadzony przez funkcjonariuszy do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad rok i osiem miesięcy, m.in. za oszustwo.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO