Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ogromne pieniądze dla trzech szkół zawodowych

czwartek, 29 września 2022 20:08 / Autor: Michał Łosiak
Ogromne pieniądze dla trzech szkół zawodowych
Ogromne pieniądze dla trzech szkół zawodowych
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Ponad 1,1 miliona złotych dodatkowego dofinansowania do projektów trzech kieleckich szkół zawodowych przyznał Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Pieniądze to efekt rosnącego kursu euro.

– Pozwoliło to przyznać dodatkowe wsparcie dla trzech kieleckich placówek: to Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach, Zespół Szkół Informatycznych im. Gen. Józefa Hauke Bosaka oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika. Dodatkowe pieniądzei wiążą się z wydłużeniem projektów, realizowanych w tych szkołach i z dodatkowymi efektami, jakie ich autorzy zobowiązali się osiągnąć. Najważniejsze jest to, że uczniowie zyskują w ten sposób więcej możliwości pogłębiania wiedzy i zdobywania doświadczeń zawodowych na kursach i stażach – mówi wicemarszałek  Renata Janik.

Szkoły dokupią także sprzęt, a nauczyciele będą mieli dodatkowe możliwości podnoszenia kwalifikacji. Na przykład kielecki „Kopernik” otrzymał ponad 390 tysięcy złotych na projekt „Kielecki Kopernik: Praktyka, Rozwój, Kariera Zawodowa”. Dzięki temu 40 nowych uczniów zostanie przyjętych do projektu i weźmie udział w stażach. Dla młodzieży z kierunku technik reklamy, uczestniczącej już wcześniej w projekcie, zaplanowano z kolei dodatkowe kursy: fotografowania i filmowania dronami, tworzenia animacji poklatkowej, filmowania i montażu krótkometrażowych filmów oraz modelowania i druku 3D.

Blisko 400 tysięcy złotych otrzymał Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach, który realizuje projekt ”Energetyk i Informatyk to dobry duet. Do projektu zostanie przyjętych dodatkowych 31 uczniów z kierunków technik informatyk i technik energetyk. Zespół Szkół Informatycznych im.  Gen. Józefa Hauke Bosaka dostał zaś dodatkowe 365 tysięcy złotych. Fundusze pozwolą na przyjęcie do projektu dodatkowych 12 uczniów, dla których zaplanowano staże i warsztaty.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO