Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Oferty na budowę dojścia do stacji kolejowej za drogie

piątek, 03 czerwca 2022 09:59 / Autor: Weronika Karyś
Oferty na budowę dojścia do stacji kolejowej za drogie
Fot. Bartosz Koziej
Oferty na budowę dojścia do stacji kolejowej za drogie
Fot. Bartosz Koziej
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Oferty w przetargu na budowę przedłużenia ulicy Massalskiego, prowadzącej do stacji kolejowej Kielce–Ślichowice, przekraczają zakładany budżet o ponad 200 tysięcy złotych.

– Do tej najniższej kwotowo oferty brakuje nam ponad dwustu tysięcy złotych. Natomiast została podjęta decyzja, aby przesunąć te brakujące środki z innego zadania inwestycyjnego. Chodzi tutaj o budowę dróg dla rowerów. Na tym zadaniu mamy pewne oszczędności. Formalnie jednak wygląda to tak, że rada miasta musi wyrazić zgodę na tego typu przesunięcie – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Przypomnijmy, że w ramach inwestycji zostanie wybudowany odcinek o długości około stu sześćdziesięciu metrów. Będzie się on zaczynał przy skrzyżowaniu ulicy Massalskiego z Triasową i prowadził w kierunku ulicy Kolejarzy.

– Przewidujemy tam budowę pełnego uzbrojenia – odwodnienia, nowego oświetlenia, jezdni wraz z chodnikami oraz zjazdami indywidualnymi na posesje, a także miejscami postojowymi. Na tym krótkim odcinku udało się wygospodarować ich blisko trzydzieści. Zamierzamy tę inwestycję zrealizować jeszcze w tym roku – dodaje Skrzydło.

Prawdopodobnie kwestia finansów zostanie uregulowana podczas sesji absolutoryjnej, która odbędzie się jeszcze w czerwcu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO