Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 43.

MIASTO

Obwodnica w maju

czwartek, 10 stycznia 2013 12:07 / Autor:

Kolejna zmiana organizacji ruchu na obwodnicy Kielc – drogowcy przełożyli ruch z jezdni zachodniej na wschodnią i zapowiadają kolejne zmiany w przyszłym tygodniu. Ale do końca tej inwestycji jeszcze tylko pół roku.

- Jesli pogoda nie pokrzyżuje planów, obwodnica będzei gotowa w maju - mówi Małgorzata Pawelec, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W tej okolicy szykują się kolejne zmiany organizacji ruchu. Ostatnie przełożenie ruchu z jezdni zachodniej na wschodnią miało miejsce wczoraj.

W nowym roku drogowcy będą też kontynuować wypłatę odszkodowań za grunty pod nowe inwestycje: obwodnicę Wąchocka i odcinek siódemki od Jędrzejowa do granicy województwa. Niewykluczone, że w tym roku ogłoszony zostanie też przetarg na tą inwestycję. Przebudowa siódemki została już uwzględniona w planach nowej perspektywy unijnej i w planach budowy dróg krajowych. Do przekształcenia siódemki w drogę ekspresową pozostały na terenie naszego województwa jeszcze trzy odcinki: poza tym od Jędrzejowa do Małopolski na realizację czeka fragment od Skarżyska do Mazowsza i odcinek Chęciny-Jędrzejów.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO