MIASTO
O pra, prapradziadku sarmacie w Pałacu


Jak ubierali się nasi prapradziadkowie? Jak wyglądała szlachta żyjąca na świętokrzyskiej ziemi? Jakie były obyczaje sarmatów? Odpowiedzi na pytania będzie można znaleźć już jutro, 21 lutego o godz. 11: 00, w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich.
Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza na kolejne już spotkanie w ramach Sobotnich warsztatów familijnych. Tym razem będzie można poznać stroje i zwyczaje naszych przodków. Jak zaznacza Anna Miazga, asystent muzealny, dla uczestników będzie to ciekawa lekcja historii.
- Podczas zajęć dzieci zwiedzą pałacowe wnętrza oraz „Galerię Malarstwa Polskiego i Europejskiej Sztuki Zdobniczej”, gdzie znajdują się portrety sarmackie. Zaprosimy też do multimedialnej Sali dla malucha. Korzystając z gry „W XVII – wiecznej szafie” opowiemy jak wyglądały poszczególne elementy stroju szlachcianki i szlachcica. Uczestnicy dowiedzą się dlaczego mówimy do dziś: „Poznać pana po cholewach”. Na zakończenie każdy pokoloruje strój szlachcica na kartach pracy- informuje A. Miazga.
Dodatkową atrakcją spotkania będzie możliwość wirtualnego przebrania się w strój szlachecki.
Koszt udziału w zajęciach: każde dziecko – 5 zł, opiekunowie mają wstęp darmowy. Każdy uczestnik otrzyma materiały niezbędne do pracy. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie: 41 344 23 18, lub: 41 344 40 14 (wew. 239)





![[FOTO] Modlitwą i kwiatami uczcili pamięć bohaterów](/media/k2/items/cache/4db1f40fe33aa53b8539d0a1b61c54f9_L.jpg)

![[FOTO] Rekonstruktorzy pamiętali o powstańcach](/media/k2/items/cache/21e8d9fc09bca05258670ea70a7b3287_L.jpg)
![[FOTO+WIDEO] Kielce upamiętniły rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego](/media/k2/items/cache/02f0072e44b993934e0f21a341c41297_L.jpg)