Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nowy sezon w Teatrze Lalki i Aktora rozpoczęty. „Pan Brzuchatek” znów zagościł na deskach „Kubusia”

niedziela, 06 września 2020 10:15 / Autor: Adrianna Linertowicz
Fot. Bartek Warzecha, www.teatrkubus.pl
Adrianna Linertowicz

Zabawny i pouczający spektakl dla najmłodszych swoją oficjalną premierę miał w lutym tego roku. Dzieciaki mogły ponownie wziąć udział w barwnej historii o zagubionym apetycie tytułowego Pana Brzuchatka w niedzielę, 6 września.

„Pan Brzuchatek” to pełna humoru opowieść o przyjaźni, domowym cieple i apetycie, który niespodziewanie gdzieś znika. Sztuka w prosty i przystępny sposób opowiada o najważniejszych wartościach i potrzebach. Przemysław Żmiejko, reżyser spektaklu, podczas pierwszej odsłony „Pana Brzuchatka” przyznał:

– Naszym celem było stworzenie ciepłej i przyjemnej atmosfery oraz zadanie sobie pytania, co jest w życiu najważniejsze. Okazuje się, że to są trzy fundamentalne potrzeby, czyli dom i ciepło rodzinne, przyjaciele oraz zaspokojony głód. W historię jest wciągana też publiczność, bo od samego początku aktorki starają się złapać kontakt z widzami.

Przedstawienie opracowano z myślą o najmłodszych widzach, bo już od drugiego roku życia.

– Bardzo lubimy brać udział w różnego rodzaju przedstawieniach, które  zapraszają dzieci do zabawy. Szczególnie podobało nam się to, że aktorzy angażują w sztukę również widownię – mówi pani Joanna, która zna przedstawienie przyszła ze swoją 3-letnią córką Andżeliką. – Córka dobrze bawiła się podczas spektaklu. Chyba dała się wciągnąć w tę historię – dodaje z uśmiechem.

Rodzice zwracają także uwagę na morał, jaki płynie z opowieści.

– Historia pokazuje, że w życiu każdego człowieka ważną rolę odgrywa dom, przyjaciele i rodzina. Zachęca do tego, by zawsze sobie nawzajem pomagać i zwracać uwagę na problemy ludzi wokół nas – mówi pani Aneta Dobrzewska, mama czteroletniej Pauliny.

Dodatkowymi atutami „Pana Brzuchatka” są muzyka i dekoracje. Niezwykła i barwna oprawa spektaklu sprawia, że przedstawienie ogląda się z niekłamaną przyjemnością. Scenografia do sztuki została przygotowana przez Dariusza Panasa, a muzykę skomponował Łukasz Mazur.

Z aktualnym repertuarem Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” można zapoznać się na stronie internetowej www.teatrkubus.pl.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO