Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowy mural przy ul. Kochanowskiego

poniedziałek, 13 listopada 2023 10:28 / Autor: Weronika Karyś
Nowy mural przy ul. Kochanowskiego
Nowy mural przy ul. Kochanowskiego
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Na ścianie jednego z budynków zlokalizowanych przy ulicy Kochanowskiego w Kielcach pojawił się mural upamiętniający postać Stanisława Staszica. Wszystko za sprawą Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych.

Mural został stworzony przez Igora Kowalczyka.

– To wyraz naszego szacunku dla dziedzictwa kulturowego i przemysłowego naszego miasta, a także hołd dla wybitnego działacza Stanisława Staszica – mówi Tomasz Tkaczyk, prezes Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych imienia S. Staszica.

– W ramach naszej inicjatywy poza muralem upamiętniającym Stanisława Staszica i Staropolski Okręg Przemysłowy, organizujemy również lekcje historii o Stanisławie Staszicu w kieleckich liceach. Ponadto, przygotowujemy mapę szlaku staszicowskiego w regionie, który będzie przedstawiał wszystkie obiekty Staropolskiego Okręgu Przemysłowego, które zachowały się do naszych czasów – dodaje.

Tuż obok wizerunku Stanisława Staszica znajduje się mural patriotyczny „Honor ojczyzny jest w ręku armii”, który powstał w lipcu i został stworzony przez tego samego artystę.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO