Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowy dyrektor "Kubusia" otrzymał nominację

wtorek, 25 sierpnia 2020 09:37 / Autor: Beata Kwieczko
Nowy dyrektor "Kubusia" otrzymał nominację
Fot. Facebook UM Kielce
Nowy dyrektor "Kubusia" otrzymał nominację
Fot. Facebook UM Kielce
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Piotr Bogusław Jędrzejczak otrzymał od prezydenta Kielc Bogdana Wenty nominację na stanowisko dyrektora Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach. Nowy szef Teatru rozpocznie pracę 1 września i będzie pełnił swoją funkcje przez trzy lata.

W konkursie na stanowisko dyrektora Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" wystartowały cztery osoby. Komisja rekrutacyjna, w której zasiadali nie tylko przedstawiciele Urzędu Miasta, ale także Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stowarzyszeń twórczych oraz zakładowej organizacji związkowej, zdecydowaną większością głosów, bo 7 do 1, wskazała, że nowym dyrektorem kieleckiego teatru powinien zostać Piotr Bogusław Jędrzejczak.

Jest on reżyserem teatralnym, a także kulturoznawcą-teatrologiem i psychologiem. Ukończył studia na wydziale Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, a wcześniej kulturoznawstwo-teatrologię i psychologię na Uniwersytecie Łódzkim. Jędrzejczak jest związany z Kielcami od wielu lat.

– Stąd pochodzi moja rodzina, a z kieleckimi teatrami współpracuję prawie od swojego dyplomu. W Kielcach się czuję jak u siebie – tłumaczy Piotr Bogusław Jędrzejczak.

Jak będzie wyglądała jego praca w Teatrze?

– Przy wszystkich ograniczeniach związanych z pandemią, moim głównym zadaniem będzie przede wszystkim utrzymanie bardzo dobrego poziomu artystycznego, który teatr "Kubuś" osiągnął w ostatnich latach i nie skrzywdzenie załogi, bo to bardzo dobry zespół – mówi nowy dyrektor. – Do tego dochodzi jeszcze perspektywa przenosin do nowej siedziby teatru. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to będzie końcówka przyszłego roku – dodaje.

Dotychczasowy dyrektor teatru Robert Drobniuch, od 1 września pokieruje Teatrem Lalek "Guliwer" w Warszawie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO