Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowe tereny inwestycyjne i lepszy dojazd do UJK? Ruszyły konsultacje społeczne

piątek, 05 sierpnia 2022 13:52 / Autor: Weronika Karyś
Nowe tereny inwestycyjne i lepszy dojazd do UJK? Ruszyły konsultacje społeczne
Nowe tereny inwestycyjne i lepszy dojazd do UJK? Ruszyły konsultacje społeczne
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach rozpoczął konsultacje społeczne dotyczące rozbudowy obecnego układu komunikacyjnego terenów zlokalizowanych przy alei Solidarności. Jak zaznacza rzecznik MZD, inwestycja z jednej strony pozwoli na otwarcie nowych terenów inwestycyjnych, z drugiej umożliwi dużo lepszy dojazd do kampusu UJK.

Żeby dotrzeć m.in. do licznych wydziałów Uniwersytetu Jana Kochanowskiego osoba jadąca ulicą Świętokrzyską czy aleją Solidarności musi teraz dostać się do ulicy Domaszowskiej i stamtąd ulicą Żniwną dotrzeć na miejsce. Wszystko przez brak połączenia z ulicą Uniwersytecką. Miasto pracuje jednak nad rozwiązaniem tego problemu. W lipcu 2021 roku rozstrzygnięto bowiem przetarg na opracowanie koncepcji projektowej zakładającej rozbudowę obecnego układu komunikacyjnego. Teraz ruszają konsultacje.

– Prezentujemy różne warianty, które zaproponowało biuro projektowe obsługi tego terenu. Jeden z nich dotyczy możliwości przedłużenia ulicy Konopnickiej do Uniwersyteckiej z rozbudową skrzyżowania Konopnickiej z al. Solidarności. W ramach tej przebudowy przewidziano dwa podwarianty: skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną lub skrzyżowanie w kształcie ronda ósemkowego – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

– Drugi wariant zakłada możliwość budowy drogi od al. Solidarności w kierunku ulicy Świerczyńskiej, która przebiegałaby od strony północnej w stosunku do istniejących biurowców i uniwersytetu. Z kolei wariant trzeci to połączenie ulicy Uniwersyteckiej z Świerczyńską w rejonie istniejącej pętli autobusowej – dodaje Skrzydło.

Z wymienionymi koncepcjami można się zapoznać na stronie Idea Kielce oraz na stronie Miejskiego Zarządu Dróg. Konsultacje potrwają do 21 sierpnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO