Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowe nazwy dwóch kieleckich ulic. Zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku

czwartek, 15 września 2022 17:59 / Autor: Weronika Karyś
Nowe nazwy dwóch kieleckich ulic. Zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku
KIELCE.EU
Nowe nazwy dwóch kieleckich ulic. Zaczną obowiązywać jeszcze w tym roku
KIELCE.EU
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Kieleccy radni wyrazili zgodę na zmianę nazwy ulicy Szybowcowej na Pilotów oraz nadanie nazwy Dywizjonu 303 ulicy zlokalizowanej między Radomską a Warszawską potocznie nazywanej Nowoszybowcową.

– Zmiana nazwy z ulicy Szybowcowej na ulicę Pilotów podyktowana jest koniecznością uporządkowania numeracji posesji usytuowanych przy tej ulicy na terenie gminy Masłów. Bowiem w Kielcach funkcjonuje już ulica Szybowcowa dla drogi kategorii powiatowej, z nadanymi numerami porządkowymi – informował podczas sesji dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, Grzegorz Staszewski.

Obraz1.jpg

„Nazwa ulicy Pilotów nawiązuje tematycznie do istniejącej nazwy ulicy Szybowcowej oraz godnie prezentuje drogę kategorii wojewódzkiej. Ponadto stanowi uhonorowanie zasług pilotów zarówno tych walczących w czasach wojny w obronie kraju, jak i obecnych, na których ciąży wysoka odpowiedzialność”, czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Nową nazwę – Dywizjonu 303 – otrzyma z kolei ulica zlokalizowana między Radomską a Warszawską.

Obraz2.jpg

- Nadanie nazwy ulicy Dywizjonu 303 nawiązuje tematycznie do istniejących nazw ulic w tym rejonie oraz ma na celu uczczenie zasług dywizjonu lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii – mówił dyrektor.

Obie uchwały wejdą w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Świętokrzyskiego, czyli z pewnością jeszcze w tym roku. Z racji jednak, że przy wspomnianych ulicach nikt nie mieszka, zmiany nie pociągają za sobą żadnych formalnych obowiązków czy kosztów dla kielczan.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO