Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

[AKTUALIZACJA] Nowe boiska w miejscu planowanego skrzyżowania z S74?

środa, 05 kwietnia 2023 09:36 / Autor: Weronika Karyś
[AKTUALIZACJA] Nowe boiska w miejscu planowanego skrzyżowania z S74?
[AKTUALIZACJA] Nowe boiska w miejscu planowanego skrzyżowania z S74?
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Jak poinformowała Gazeta Wyborcza, boiska przy Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach powstały w miejscu gdzie ulica Warszawska ma łączyć się z drogą ekspresową S74.

Kompleks sportowy otwarto w ubiegłym tygodniu. Inwestycja została zrealizowana w ramach środków z Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego i kosztowała ponad dwa miliony złotych. Jak podaje Gazeta Wyborcza, według planów w miejscu boisk ma powstać skrzyżowanie ulicy Warszawskiej z drogą ekspresową S74. To może oznaczać konieczność przebudowy lub rozebrania boisk.

Nie udało nam się skontaktować w tej sprawie ani z rzecznikiem prasowym prezydenta, ani z wiceprezydent Bożeną Szczypiór. Czekamy jednak na komentarz. Informację będziemy aktualizować na bieżąco.

AKTUALIZACJA

– Inwestycja jest realizowana w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Koncepcja jest znana miastu, natomiast to jest wyłącznie koncepcja, nie projekt, który wskazuje, jak rzeczywiście ta część miasta będzie się zmieniała. Ostateczny kształt tej inwestycji zostanie zawarty w projekcie budowlanym, który musi uzyskać zgodę wojewody i może on wyglądać nieco inaczej. Miejski Zarząd Dróg przesłał zresztą generalnemu wykonawcy kilkadziesiąt uwag, w tym również te dotyczące kolizji z boiskami – informuje Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO