Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Niepełnosprawność i praca? Premiera filmu dokumentalnego już w sobotę

środa, 30 sierpnia 2023 15:24 / Autor: Weronika Karyś
Niepełnosprawność i praca? Premiera filmu dokumentalnego już w sobotę
Fot. Mateusz Wolski
Niepełnosprawność i praca? Premiera filmu dokumentalnego już w sobotę
Fot. Mateusz Wolski
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Niezwykły projekt Fundacji Gramy z Tobą, w ramach którego Stowarzyszenie Sztuka Łączenia stworzyło kolejny, wzruszający film dokumentalny pt. "Pietraszki 15". Dotyczy on osób z niepełnosprawnościami pracujących w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Manufaktura Pietraszki”. Jego premierę zaplanowano na 2 września podczas pikniku rodzinnego w siedzibie fundacji.

Projekt został dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Po pierwsze Rodzina!".

– Chcemy promować kulturę nastawioną na aktywne funkcjonowanie OzN w rodzinie, społeczeństwie i na rynku pracy. Dodatkowo pragniemy zachęcać do otwartości i uczestniczenia w różnorakich działaniach oraz podejmowania zatrudnienia, czego oczywistą konsekwencją jest kształtowanie pozytywnej postawy wobec wartości rodzinnych i społecznych – mówi prezes Fundacji Gramy z Tobą, ks. prof. Witold Janocha.

"Pietraszki 15" to prawdziwy wyciskacz łez, ukazujący niełatwą, ale wyjątkową codzienność osób z niepełnosprawnościami.

– Dla nas to wyjątkowy materiał przede wszystkim dlatego, że uczestniczą w nim same osoby z niepełnosprawnościami. Zawsze jest tak, że wszyscy specjaliści wokół mówią, czego potrzebują te osoby, a my chcieliśmy odwrócić ten trend i porozmawiać z głównymi zainteresowanymi. Uważamy, że wyszło naprawdę pięknie. To wzruszający materiał, który pokazuje, jak bardzo ważna jest praca w życiu każdego człowieka, tego z niepełnosprawnością również. Niczym się pod tym względem nie różnimy. Wszyscy potrzebujemy pracować, a także budować relacje społeczne i to też zobaczycie w tym filmie – mówi Aleksandra Niemczyk, wiceprezes Stowarzyszenia Sztuka Łączenia.

Dokument premierowo zostanie wyświetlony podczas pikniku rodzinnego, który odbędzie się 2 września o godzinie 13 na terenie ZAZ Manufaktura Pietraszki w Kielcach.

W ramach wydarzenia zaplanowano również występy artystyczne, warsztaty, poczęstunek i spektakl w wykonaniu łódzkiego Teatru Smile „Ciepłe i puchate”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO