Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Nauka przez zabawę w ECN

sobota, 11 lipca 2020 17:57 / Autor: Wiktoria Zagórska Strzelec
Wiktoria Zagórska Strzelec

Nauka nie musi być nudna. Energetyczne Centrum Nauki zaprasza na wakacyjne spotkania z doświadczeniami i eksperymentami.

Dziś Energetyczne Centrum Nauki odwiedziło wielu ciekawskich. Można było zapoznać się z nowikami ze świata nauki na stałej wystawie oraz podczas warsztatów. Uczestnicy zajęć laboratoryjnych byli zachwyceni.

– Dziś dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy. Pani opowiedziała nam o budowie oka oraz jak dzięki niemu widzimy. Robiliśmy wiele eksperymentów, które pokazywały, jak działa załamanie światła. Na końcu było najlepsze. Oglądaliśmy pod mikroskopem strukturę cebuli – opowiada Kuba Bródka, uczestnik zajęć.

Dzisiejsze zajęcia to nie jedyna propozycja Energetycznego Centrum Nauki.

- Aktualnie w ofercie mamy również warsztaty dotyczące optyki i iluzji. Bardzo dużo się dzieje podczas tych zajęć. Robimy wiele doświadczeń, w których to wydaje się nam, że to magia, a to cały czas jest nauka – Iwona Mendyk, edukator Energetycznego Centrum Nauki w Kieleckim Parku Technologicznym.

Chętnych do nauki w wakacje nie brakuje.

- Jest spora grupa osób, która regularnie uczestniczy w warsztatach. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na naukę jest zabawa. Dlatego zapraszamy wszystkich rodziców z dziećmi do zabawy – dodaje Iwona Mendyk.

Energetyczne Centrum Nauki i Energetyczny Ogród Doświadczeń otwarty jest przez całe wakacje. Osoby, które byłyby zainteresowane uczestnictwem w kolejnych zajęciach powinny uprzednio zadzwonić i upewnić się, czy są wolne miejsca.

Nowy numer!
45/2020 45/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO