Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Na Tarnowskiej gigantyczne korki

piątek, 07 kwietnia 2017 12:10 / Autor: Radio eM
Radio eM

W nocy z czwartku na piątek drogowcy zamknęli połowę jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Kielcach, czyli ulic Tarnowskiej, Wapiennikowej i alei Popiełuszki. Już teraz wielu naszych suchaczy zgłasza, że czas dojazdu do centrum znacznie się wydłużył, a podróżujący od strony Tarnowa lub wyjeżdżający z miasta w tamtym kierunku toną w korkach.

Problem  dotyczy tysięcy kierowców. Ul. Tarnowska jest częścią drogi krajowej nr 73. Jak szacuje MZD w ciągu doby przejeżdża tamtędy około 25 tys. samochodów.Remont ma związek z budową ulicy Pileckiego, która połączy ul. Wapiennikową z rondem Czwartaków. Firma Skanska, która realizuje inwestycje zamknęła dla ruchu jezdnię wschodnią w obrębie skrzyżowania oraz na jego wlotach. Ruch w obu kierunkach odbywa się będzie sąsiednią jezdnią zachodnią. Na skrzyżowaniu z ul. Wapiennikową zostało wyznaczone  rondo.

To kolejny etap przebudowy tego miejsca. - Obecnie wykonawca buduje kanalizację deszczową, potem planowane jest przystąpienie do robót drogowych. Jak na razie wszystko toczy się z przygotowanym harmonogramem - mówi rzecznik MZD, Jarosław Skrzydło.

Docelowo na nowym skrzyżowaniu zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna oraz powstanie wyspa centralna. Natomiast nowa ulica rotmistrza Pileckiego ma być gotowa w maju 2018 roku.- Będzie dwujezdniowa z buspasami i ścieżką rowerową. Będzie miała status drogi wojewódzkiej numer 764. Dzięki temu odciąży zatłoczoną obecnie ulicę Wrzosową, która straci te uprawienia.Koszt całej inwestycji to przeszło 40 mln złotych.

mn | mjk

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO