Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Na Stoku powstanie nowy przystanek autobusowy

środa, 14 kwietnia 2021 11:43 / Autor: Weronika Karyś
Na Stoku powstanie nowy przystanek autobusowy
Na Stoku powstanie nowy przystanek autobusowy
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Na blisko kilometrowym odcinku, pomiędzy mini dworcem przy ulicy Jana Nowaka Jeziorańskiego, a pętlą autobusową przy ulicy Sikorskiego, brakuje przystanku. Sytuacja ma ulec zmianie jeszcze w tym roku. Miejski Zarząd Dróg analizuje inicjatywę pod względem technicznym.  

- Bardzo się cieszę, że Zarząd Transportu Miejskiego tak szybko rozpatrzył mój wniosek. Jestem przekonany, że utworzenie przystanków przy ulicy Jana Nowaka-Jeziorańskiego poprawi dostęp do komunikacji publicznej mieszkańców osiedla Na Stoku – stwierdza radny Dariusz Kisiel, który z końcem marca złożył w Urzędzie Miasta interpelację w ów sprawie.

Przystanki mają pojawić się po obu stronach ulicy. Miejski Zarząd Dróg analizuje inicjatywę pod względem technicznym. – Zastanawiamy się, w którym dokładnie miejscu powinny zostać zlokalizowane przystanki. Ze wstępnych analiz wynika, że może to być odcinek położony na północ od mini dworca, na wysokości łuku drogi – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

- Autobusy będą prawdopodobnie zatrzymywać się na pasie jezdnym. Raczej nie zakładamy budowy zatok. Realizacja powinna nastąpić w III kwartale bieżącego roku – dodaje.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO