Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Muzeum Zabawek i Zabawy ma swój związek zawodowy

piątek, 28 lutego 2020 14:13 / Autor: Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

W Muzeum Zabawek i Zabawy został powołany Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "Solidarność". Jednym z powodów, dla których powstał jest wyłonienie nowego dyrektora placówki w konkursie ogłoszonym przez Urząd Miasta.

Idea powstania związku zrodziła się wśród pracowników Muzeum kilka miesięcy temu, jeszcze kiedy dyrektorem był Maciej Obara.

 - To nie jest pierwszy związek zawodowy w instytucjach kultury. Przykładem jest Teatr Lalki i Aktora "Kubuś", który kilka lat temu też podobny powołał i z tego, co wiemy, pracownicy sobie chwalą tę organizację. Nasz związek powstał po to, aby reprezentować pracowników, wspierać ich interesy i pomysły, tak żeby realizować założenia statutowe, czyli rozwój i promocję kultury w Muzeum Zabawek i Zabawy. Chcemy też dostać dwa miejsca w komisji konkursowej dotyczącej powołania nowego dyrektora Muzeum, bo w przypadku istnienia związku gwarantuje nam to ustawa - tłumaczy Kamil Bukowski, sekretarz NSZZ "Solidarność" i kurator wystawy w Muzeum Laurensa Hammonda.

Związek liczy trzy osoby, ale chęć przyłączenia się do niego zadeklarowało już kilku pracowników. Obecnie jego przewodniczącym jest Karol Kryś, sekretarzem Kamil Bukowski, a skarbnikiem Mariusz Kwaśniak. Jest to zarząd tymczasowy. Docelowy ma zostać powołany w przyszłym tygodniu.

O założeniu związku została poinformowana pełniąca obowiązki dyrektora Muzeum Anna Tyszewicz-Obara, która ma przekazać tę informację w Urzędzie Miasta.

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO