Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Młodzież ze Stąporkowa w Radiu eM Kielce

środa, 30 marca 2022 11:32 / Autor: Michał Łosiak
Młodzież ze Stąporkowa w Radiu eM Kielce
Młodzież ze Stąporkowa w Radiu eM Kielce
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Jak wygląda praca w radiu? Czym jest newsroom? Jakie umiejętności powinien posiadać prezenter radiowy? – na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy podczas wizyty uczniów Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie, którzy odwiedzili naszą redakcję w środowy (30 marca) poranek.

25-osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie zwiedzała poszczególne pomieszczenia, odkrywała tajniki i niuanse pracy dziennikarskiej oraz prezenterskiej. O naszym radiu opowiadała uczniom redaktor Katarzyna Bernat. Młodzi ludzie zajrzeli do newsroomu i studia, będącego sercem redakcji.

– Myślałam wcześniej o pracy dziennikarskiej. Miałam okazję zobaczyć, jak to wygląda od środka. Bardzo mi się podobało – mówiła nam Olga.

W trakcie wizyty padło wiele pytań, na które odpowiadali dziennikarze i reporterzy.

– Radio wygląda bardzo ciekawie. Widać, że panuje w nim świetna atmosfera i pracuje tutaj zgrany zespół. Szczególnie zainteresowało mnie studio i praca prezentera – oświadczył Szymon.

Wielu z gości pierwszy raz w życiu zobaczyło jak wygląda radio „od środka”.

– Myślę, że praca dziennikarza jest niezwykle pasjonująca, ale jednocześnie stresująca. Nigdy nie byłam w radiu i niektóre rzeczy mnie zaskoczyły – dodała Wiktoria.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO