Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Młodzi chcą wyciągnąć rówieśników z internetu

wtorek, 27 lutego 2024 15:31 / Autor: Łukasz Czerwiak
Młodzi chcą wyciągnąć rówieśników z internetu
fot. fanARTycy
Młodzi chcą wyciągnąć rówieśników z internetu
fot. fanARTycy
Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Sztuki plastyczne i kulinarne, literatura, teatr, muzyka oraz taniec – z tych dziedzin zajęcia dla młodzieży organizują fanARTycy. Odbędą się one w dniach od 8 do 17 marca. Trwają zapisy.

Celem ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii” jest aktywizacja studentów lub licealistów do stworzenia społecznego projektu. W trakcie jego realizacji uczniowie uczą się partnerstwa, pracy w zespole i wielu innych umiejętności. Jednak największym bonusem jest to, że najbardziej kreatywni z nich zostają finalistami i otrzymują międzynarodowy certyfikat z zarządzania.

– Jak poszłam do szkoły średniej, to zauważyłam, że musiałam zrezygnować z więkoszości moich artystycznych zamiłowań, które we mnie siedzą, ponieważ kompletnie nie miałam na nie czasu. Dodatkowo przez całą pandemie siedzieliśmy w sieci i genrealnie jako młodzież dużo czasu spędzamy w internecie, przez co jesteśmy przebodźcowani. Gdy zdałam sobie z tego sprawę, stwierdziłam, że musimy coś z tym zrobić. Odkryliśmy z grupą znajomych, że sztuka jest takim bezpiecznym miejscem, w którym czujemy się dobrze i możemy się wyrazić – opowiada Tosia Brodzińska, liderka projektu.

Młodzi zapraszają do tej przestrzeni swoich rówieśników. Planują darmowe warsztaty, które pozwolą im dostrzec, że nie warto całego czasu wolnego poświęcać na przesiadywanie w internecie.

– Do wzięcia udziału w projekcie zachęciła mnie Tosia. Na początku byłam niechętna, ale jak dowiedziałam się, że spoiwem wszystkiego będzie sztuka, to bardzo mnie to zaintrygowało – mówi Ewa Hlebicka-Józefowicz, która poprowadzi warsztaty literackie.

Do projektu można zapisać się online poprzez formularz. Liczba uczestników jest ograniczona, 110 osób. Warsztaty odbywać się będą w dniach od 8 do 10 oraz od 15 do 17 marca w Kieleckim Centrum Kultury oraz Domowej Spiżarni przy ulicy Okrzei. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na profilu fanARTycy na Facoebooku oraz Instagramie.

Posłuchaj rozmowy z fanARTykami:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO