Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miód z… bębnów od pralek. Ekologiczne warsztaty na Politechnice Świętokrzyskiej

wtorek, 30 maja 2023 13:07 / Autor: Aleksandra Rękas
Miód z… bębnów od pralek. Ekologiczne warsztaty na Politechnice Świętokrzyskiej
Miód z… bębnów od pralek. Ekologiczne warsztaty na Politechnice Świętokrzyskiej
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Odwirowanie miodu z uli z recyklingu, stworzenie naturalnych świec czy oglądanie dzieł sztuki ze śmieci – na Politechnice Świętokrzyskiej odbyło się dziś miodobranie. Zorganizowała je fundacja „Odzyskaj Środowisko”, wraz z  prof. Zbigniewem Korubą i organizacją RLG Polska, przy udziale studentów.

Dzisiejsze wydarzenie to okazja, by przypomnieć jak ważną rolę odgrywają pszczoły w ekosystemie.

- Warto podkreślić, że miodobraniu towarzyszą warsztaty ekologiczne, dzięki którym studenci poznają ciekawostki z życia pszczół i recyklingu, a także będą mieli okazję do stworzenia naturalnych, woskowych świec – mówi Barbara Łukawska, prodziekan ds. studenckich i dydaktyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki.

Uczestnicy miodobrania będą mogli spróbować swoich sił w odsklepianiu miodu czy obsłudze miodarki. Zobaczą z bliska ule z bębnów od pralek, a także… szachy z recyklingu czy dzieła sztuki z odpadów.

- Dzięki temu, że elektrośmieci trafiają do profesjonalnych zakładów przetwarzania MB Recycling i Maya Victory, możemy z nich odzyskać cenne surowce i materiały, a z części z nich stworzyć między innymi niecodzienne domy dla pszczół – dodaje Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

To już drugie miodobranie, które odbyło się na Politechnice Świętokrzyskiej.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO