Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Minister nauki mówił w Kielcach o wyzwaniach uczelni wyższych

środa, 19 czerwca 2024 15:28 / Autor: Michał Kita
Minister nauki mówił w Kielcach o wyzwaniach uczelni wyższych
Minister nauki mówił w Kielcach o wyzwaniach uczelni wyższych
Michał Kita
Michał Kita

– Naszym priorytetem jest podnoszenie jakości kształcenia – powiedział w Kielcach Dariusz Wieczorek. Minister nauki, we wtorek (19 czerwca) wziął udział w uroczystościach z okazji święta Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, który w tym roku obchodzi jubileusz 55 lat istnienia.

Jak podkreśla szef resortu nauki, obecnie trwają prace nad nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym, która ma zostać przyjęta jeszcze w tym roku.

– To niezwykle ważna rzecz, chcemy stworzyć warunki do rozwijania się polskich uczelni, a także zwiększać nakłady na badania i rozwój. Kluczową sprawą jest jakość kształcenia. W ustawie muszą być zapisy, które będą podnosiły jakość kształcenia oraz eliminowały fabryki produkujące dyplomy wyższych uczelni. Tego typu placówki działają na szkodę młodych ludzi, którzy często dają się zwieść reklamom mówiącym o tym, że można zostać magistrem, uczęszczając tylko i wyłączenie na zajęcia online, w bardzo krótkim okresie. To duże oszustwo, którego konsekwencje ponosi wiele osób, kończąc uczelnie, których dyplom ma niską wartość – dodaje.

Dariusz Wieczorek podkreślił, że zapowiadane zmiany w szkolnictwie wyższym będą miały charakter ewolucyjny, a nie rewolucyjny. 

W trakcie wizyty w Kielcach minister nauki spotkał się z rektorami kieleckich uczelni zarówno publicznych, jak i prywatnych, a także studentami.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO