Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Minął rok od powstania ośrodka. Chorzy na Alzheimera znaleźli tu pomoc

środa, 22 września 2021 00:02 / Autor: Michał Łosiak
Minął rok od powstania ośrodka. Chorzy na Alzheimera znaleźli tu pomoc
Minął rok od powstania ośrodka. Chorzy na Alzheimera znaleźli tu pomoc
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Mija rok od powstania ośrodka dla chorych na Alzheimera w budynku po dawnym liceum na Osiedlu Świętokrzyskim. Świętowanie połączone było z obchodami Światowego Dnia Choroby Alzheimera.

Przypomnijmy, że Filia Ośrodka Wsparcia Dziennego dla Osób Chorych na Alzheimera przy ul. Jana Nowaka–Jeziorańskiego ruszyla pod koniec września 2020 roku.

Dziękuję za wsparcie przy realizacji mojej inicjatywy, za to że znalazły się osoby otwarte i wrażliwe na taką potrzebę aby pomysł z kartki papieru przekuć w czyn. Szczególne podziękowania dla Renaty Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, Bogdana Wenty, prezydenta Kielc i całej dyrekcji MOPR Kielce – mówił Dariusz Kisiel, kielecki radny.

Działalność Ośrodka przynosi cenne doświadczenia i refleksje, które są fundamentem wspólnej pracy na rzecz dotkniętych chorobą Alzheimera dodała wicemarszałek Janik.

Powstanie ośrodka było też początkiem zmian w budynku po dawnym liceum – jednej z największych szkół w Kielcach. Obiekt stał do tej pory opustoszały.

 Widać że inauguracja tego ośrodka uruchomiła pewien efekt domina i kolejne inicjatywy się tam pojawiają. Amfiteatr przejęło Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie, są rozmowy z MOPR o mieszkaniach chronionych, ale również o zagospodarowaniu piętra na ośrodek nocny. Chodzi również o halę, która też może doczeka się zmian – dodaje Dariusz Kisiel.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO