MIASTO
Miasto wyda 80 talonów na bezpłatną kastrację zwierząt


Dzisiaj (19 lipca) w godzinach 16.00-18.00 w Urzędzie Miasta przy ulicy Strycharskiej 6 będą wydawane talony na bezpłatną kastrację kotów i psów właścicielskich. Akcja jest zrealizowana w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.
Przypomnijmy, że talony będą wydawane wyłącznie mieszkańcom miasta Kielce. By je odebrać należy pokazać dowód osobisty, a także książeczkę zdrowia pupila. Liczba talonów jest ograniczona – każdej osobie przysługuje jeden talon.
W sumie miasto przeznaczy dwadzieścia talonów na kocice, tyle samo na kocury, psy i suczki. Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta, część talonów zostanie przekazana osobom w trudnej sytuacji losowej i finansowej.
W ramach projektu zwierzętom zostaną również wszczepione mikroczipy z danymi właściciela lub opiekuna, co pozwoli na szybkie odnalezienie zaginionego pupila.


![[FOTO] Wraki znikają z kieleckich ulic](/media/k2/items/cache/31fa7e9929384ea93c0f5502c042d65c_L.jpg)
![[LISTA] W tych szkołach są jeszcze wolne miejsca](/media/k2/items/cache/4a2ae42cdbccb350064ba56679965432_L.jpg)




