Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto planuje sprzedać budynek zlokalizowany przy ul. Leśnej

wtorek, 16 listopada 2021 11:07 / Autor: Weronika Kępa
Miasto planuje sprzedać budynek zlokalizowany przy ul. Leśnej
Miasto planuje sprzedać budynek zlokalizowany przy ul. Leśnej
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Wielu kielczan z pewnością pamięta czasy, kiedy swoją siedzibę przy ul. Leśnej miał wydział polonistyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Studenci kształcili się tam do 2013 roku. Dwa lata później budynek stał się własnością gminy Kielce. Choć planów na zagospodarowanie nieruchomości było wiele, od tego czasu stoi pusta.

Jak informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc, po zakończeniu czynności geodezyjnych włodarz miasta chce zaproponować radnym sprzedaż budynku wraz z parkingiem w trybie przetargu nieograniczonego w pierwszym kwartale 2022 roku.

– Przestrzeń zieleni, która znajduje się od frontu ulicy Leśnej, nie będzie objęta tą procedurą, w dalszym ciągu pozostanie własnością miasta jako przestrzeń publiczna ogólnodostępna – mówi.

Na początku (w 2015 roku) miasto mówiło o zagospodarowaniu budynku na potrzeby Kieleckiego Parku Technologicznego, później (w 2018) o nowoczesnym biurowcu, pod uwagę brano również możliwość przeznaczenia nieruchomości pod potrzeby Urzędu Miasta i przeniesienia tam części wydziałów. Ostatecznie żadna z koncepcji nie została zrealizowana.

– Budynek nie spełnia aktualnych standardów przestrzeni publicznej, koszt jego adaptacji, by zapewnić właściwą obsługę mieszkańców w dobie pandemii, uwzględniając także specyfikę działalności urzędu, byłby znaczący. Dlatego uznano, że w tej kwestii będą poszukiwane inne rozwiązania – tłumaczy Tomasz Porębski.

Gmina Kielce kupiła budynek za blisko dziewięć milionów złotych. Jak przyznają władze miasta, nieruchomość jest bardzo atrakcyjna i nie powinno być większych problemów z jej ponowną sprzedażą. – Znajduje się w ścisłym centrum Kielc, dlatego spodziewamy się, że jeżeli radni wyrażą zgodę na sprzedaż w trybie przetargu, to może się on cieszyć dużym zainteresowaniem – zauważa rzecznik. 

Budynek, który znajduje się bliżej ulicy Leśnej, jest obecnie zagospodarowywany przez Urząd Miasta, część pomieszczeń przeznaczono już na potrzeby archiwum. Obiekt pozostanie własnością gminy.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO