Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto planuje podwyżkę opłaty śmieciowej

poniedziałek, 24 stycznia 2022 15:12 / Autor: Weronika Karyś
Miasto planuje podwyżkę opłaty śmieciowej
Miasto planuje podwyżkę opłaty śmieciowej
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Na najbliższą sesję rady miasta władze Kielc planują wprowadzić projekt uchwały dotyczący podwyżki tak zwanej opłaty śmieciowej. Obecnie wynosi ona czternaście złotych miesięcznie za osobę.

W Kielcach projekt uchwały w sprawie podwyżki opłat był procedowany już w styczniu ubiegłego roku i zakładał, by w przypadku osób segregujących śmieci stawka wzrosła z 14 do 20 złotych, z kolei w przypadku niesegregujących miała ona wynosić czterdzieści złotych. Wówczas radni nie zgodzili się na tego typu zmiany.

– Nie jest to temat nowy, o deficycie w systemie gospodarki odpadami mówi się od dawna. W zeszłym roku musieliśmy uzupełnić system kwotą blisko dziesięciu milionów z budżetu miasta. To środki, których nie przeznaczymy na inne, ważne działania, jak na przykład remonty chodników – mówi Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

– W najbliższym czasie odbędą się spotkania z radnymi w tej sprawie. Naszą intencją jest, aby podwyżka nie była wyższa niż dwadzieścia złotych – dodaje nasz rozmówca.

Nad podwyżkami radni prawdopodobnie pochylą się 17 lutego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO