Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto nie ma pieniędzy na regularne dbanie o rezerwat na Ślichowicach

wtorek, 26 lipca 2022 14:34 / Autor: Weronika Kępa
Miasto nie ma pieniędzy na regularne dbanie o rezerwat na Ślichowicach
ŹRÓDŁO FB MARCIN STĘPNIEWSKI
Miasto nie ma pieniędzy na regularne dbanie o rezerwat na Ślichowicach
ŹRÓDŁO FB MARCIN STĘPNIEWSKI
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Po interwencji radnego Marcina Stępniewskiego, dotyczącej uprzątnięcia zaniedbanego rezerwatu na kieleckich Ślichowicach miasto wyjaśnia, że powodem takiej sytuacji są „ograniczenia budżetowe”, czyli mówiąc wprost – brak pieniędzy.

– Mieszkańcy osiedla Ślichowice, a także osoby z innych części miasta czy nawet spoza Kielc chcący skorzystać z uroków tego miejsca zgłaszają mi, iż stan infrastruktury otaczającej rezerwat jest bardzo zły. Zarośnięte i zabrudzone balkony widokowe, zarośnięte i pomalowane ławki, wyrastające chwasty z kostki brukowej czy kosze na śmieci, których nie widać spod krzaków nie stwarzają odpowiedniej atmosfery do bezpiecznych spacerów czy przyjemnego zwiedzania – zaznaczył Marcin Stępniewski.

W odpowiedzi na pismo radnego miasto zaznacza, że sprzątanie terenu leży po stronie Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, które jednak nie może zbyt wiele zrobić, bo... nie ma za co.

– Usuwane są śmieci z koszy oraz czyszczone tablice informacyjne. Teren ten w latach wcześniejszych był koszony dwa lub trzy razy w roku. Jednak od ubiegłego roku, z racji ograniczeń budżetowych, kompleksowe koszenie przeprowadzamy raz do roku na przełomie lipca i sierpnia – informuje prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Jak zaznacza włodarz miasta, punkty widokowe i ławki są stale niszczone przez wandali, a Kielc w tym roku nie stać na ich czyszczenie.

– W latach ubiegłych corocznie były one malowane w ramach remontów naszej jednostki. W bieżącym roku, z uwagi na ograniczone środki budżetowe, nie przewidujemy takiego remontu – dodaje prezydent.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO