Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Miasto dofinansuje zakup elektrycznych rowerów? Władze są na tak

wtorek, 06 września 2022 14:36 / Autor: Weronika Kępa
Miasto dofinansuje zakup elektrycznych rowerów? Władze są na tak
Miasto dofinansuje zakup elektrycznych rowerów? Władze są na tak
Weronika Kępa
Weronika Kępa

O opracowanie programu miejskich dotacji na zakup roweru elektrycznego oraz zabezpieczenie środków na ten cel w budżecie miasta na 2023 rok zawnioskował radny Karol Wilczyński. Wiceprezydent Agata Wojda podkreśla, że takie rozwiązania są jak najbardziej potrzebne, a Kielce przymierzają się do ich wdrożenia.

– W związku z potrzebą poszukiwania nowych rozwiązań mających na celu poprawę jakości środowiska naturalnego oraz redukcję smogu w Kielcach, proponuję podjęcie prac nad opracowaniem programu miejskich dotacji na zakup ekologicznego środka transportu, jakim jest rower elektryczny. W przypadku opracowania założeń programu w 2022 roku wnoszę zarazem o zabezpieczenie środków na realizację tego programu w budżecie miasta na 2023 roku bądź jego realizację w 2022 roku w formie pilotażowej w ramach niewykorzystanych na inne cele środków. Program tego rodzaju został z sukcesem wdrożony w Gdyni – informuje radny Karol Wilczyński.

Miasto podkreśla, że zdaje sobie sprawę z wagi takiego przedsięwzięcia i jego pozytywnych aspektów, dlatego też chciałoby dać mieszkańcom tę możliwość.

– Sprawdzamy możliwość pozyskania zewnętrznego finansowania na przeprowadzenie takich działań dla mieszkańców naszego miasta. Jednocześnie analizujemy założenia takich programów, żeby przygotować warunki dla pilotażowego programu dotacyjnego do zakupu roweru elektrycznego dla kielczan. Jeśli tylko pozwoli na to sytuacja finansowa, pilotaż mógłby zostać przeprowadzony w 2023 roku – informuje wiceprezydent Agata Wojda.

Przypomnijmy jednak, że dwadzieścia pięć elektrycznych rowerów miało pojawić się w Kielcach w ramach miejskiej wypożyczalni. Dwukołowce do tej pory nie wyjechały jednak na ulice stolicy województwa świętokrzyskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO