Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

MBP liczy na dobry, czytelniczy rok

wtorek, 11 stycznia 2022 10:25 / Autor: Weronika Kępa
MBP liczy na dobry, czytelniczy rok
MBP liczy na dobry, czytelniczy rok
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Choć to dopiero jedenasty dzień nowego roku, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach już przybyło około pięćdziesięciu czytelników.

Od 3 do 8 stycznia, filie MBP odwiedziło w sumie blisko trzy i pół tysiąca osób, które wypożyczyły prawie jedenaście tysięcy siedemset książek.

– Najchętniej wypożyczano literaturę sensacyjno-kryminalną: „Mów mi Win” Harlana Cobena, „Milczenie jest srebrem” Ryszarda Ćwirleja, „Czarne ziarno” Marty Zaborowskiej, „Miłość ci nic nie wybaczy” Alka Rogozińskiego, „Odmęt” i „Podszept” Jacka Łukawskiego. Ten rodzaj powieści cieszy się powodzeniem zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet – informuje Anna Żmudzińska, dyrektor MBP w Kielcach.

We wspomnianym okresie panie sięgały również po tytuły od ulubionych autorek powieści obyczajowych. Z kolei młodzi czytelnicy zaopatrywali się w ostatnie przed feriami lektury.

– Na czytanie zawsze jest dobry czas. Ci, którzy kochają książki, nie czekają na długi weekend, przerwę świąteczną, ferie czy urlop. Interesującą książkę pochłaniają w każdej wolnej chwili – odpoczywając po obiedzie, pół godziny przed spaniem, jadąc do pracy autobusem. Bibliotekarze doskonale wiedzą, którzy z odwiedzających nie potrafią żyć bez książek – stwierdza Żmudzińska.

Mając nadzieję na dobry, czytelniczy rok, pracownicy zapraszają i zachęcają mieszkańców do odwiedzania bibliotek i wypożyczania książek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO