Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Mała książka – wielki człowiek, czyli miłość do czytania na całe życie

poniedziałek, 05 października 2020 11:08 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Miejska Biblioteka Publiczna już drugi raz bierze udział w kampanii adresowanej do dzieci w wieku od trzech, do sześciu lat. By zapewnić małemu czytelnikowi pierwszą czytelniczą wyprawkę, wystarczy zgłosić się do jednej z filii i wypożyczyć książkę z księgozbioru dziecięcego.

W wyprawce dla przedszkolaka znajdzie się lektura „Pierwsze czytanki dla…”, dostosowana do potrzeb malucha.

- W tym roku otrzymaliśmy 260 wyprawek dla najmłodszych. Coś dla siebie znajdą także rodzice – do zestawu dołączana jest broszura informacyjna, która przypomni o korzyściach płynących z czytania dzieciom. Maluchy otrzymają także pięknie zaprojektowaną Kartę Małego Czytelnika, na której jest miejsce na dziesięć naklejek. Za każde wypożyczenie lektury przedszkolak dostanie jedną kolorową naklejkę – mówi Agata Zając z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Po uzbieraniu całego kompletu, dziecko otrzymuje dyplom, potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. Oprócz tego – mały upominek.

- Wyprawkę mogą otrzymać maluchy, które już są zapisane do biblioteki, lub takie, które dopiero dołączą do grona czytelników. Chcemy przyzwyczajać dzieci do czytania, zachęcić do korzystania z bibliotek. To jednocześnie nauka samodzielności, podejmowania własnych wyborów i ponoszenia odpowiedzialności za wypożyczoną książkę. Biblioteki oferują nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną - dzieci i rodzice mogą wziąć udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy – zachęca Agata Zając.

Do tej pory w ramach akcji swoje wyprawki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kielcach odebrało 700 przedszkolaków. W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 placówek posiadających oddziały dziecięce – to aż 75 procent wszystkich bibliotek publicznych w Polsce. Pełna lista zakwalifikowanych bibliotek oraz szczegóły projektu znajdą się na stronie: www.wielki-czlowiek.pl.

wyprawka

mała

Nowy numer!
47/2020 47/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO