Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Majówka w Kielcach już pod parasolami

wtorek, 18 kwietnia 2023 12:33 / Autor: Weronika Karyś
Majówka w Kielcach już pod parasolami
Majówka w Kielcach już pod parasolami
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Sezon wiosenno-letni w pełni. Nic dziwnego, że w mieście powoli zaczynają pojawiać się ogródki gastronomiczne. Na długi weekend majowy kielecki rynek ma już na dobre zacząć tętnić życiem.

Z wnioskami o zlokalizowanie na kieleckim rynku ogródka gastronomicznego do prezydenta miasta zwróciło się dwunastu przedsiębiorców. To o jeden więcej niż w 2022 roku.

Ogródek restauracji LUZTRO stoi już od 15 kwietnia.

– Pozostałe umowy (od 20, 28 kwietnia oraz 01 maja) zostały przygotowane przez miasto i czekają na podpis przedsiębiorców. Warunkiem jest wpłata kaucji. Czynsz miesięczny za dzierżawę gruntu wynosi 30 złotych za metr kwadratowy netto miesięcznie – informuje Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

W przypadku rynku umowy będą obowiązywać maksymalnie do 31 sierpnia. Bowiem we wrześniu rozpocznie się tam zapowiadana przez władze miasta rewitalizacja. Na szczęście ogródki staną również w innych miejscach. Do Miejskiego Zarządu Dróg zgłosili się przedsiębiorcy m.in. z ulicy Bodzentyńskiej, Sienkiewicza, Piotrkowskiej, Warszawskiej, Leonarda, Kapitulnej, Plantów, Staszica, Głowackiego i Żytniej.

– Zainteresowanie jest podobne jak w latach ubiegłych. Liczby cały czas dynamicznie się zmieniają. Na koniec ubiegłego tygodnia Miejski Zarząd Dróg wystawił dziesięć decyzji lokalizacyjnych oraz trzy decyzje na zajęcie pasa drogowego, także pierwsze ogródki mogą się ustawiać. W ubiegłym roku MZD wydało 59 takich decyzji. Myślimy, że w tym roku będzie podobnie – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Wystrój ogródków musi być zgodny z ostatnim zarządzeniem prezydenta miasta z dnia 31 marca 2023 roku.

– To zarządzenie, w stosunku do poprzedniego roku, zostało nieco zmodyfikowane. Przede wszystkim jest w nim przewidziana możliwość usytuowania lin pomiędzy donicami z kwiatami, jest też możliwość występu w ogródku artystów na żywo lub transmisji ważnych wydarzeń sportowych, za zgodą prezydenta – dodaje Skrzydło.

Ponadto ogródki mają być bogate w zieleń i stonowane kolorystycznie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO