Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Loteria podatkowa będzie kosztować miasto blisko 100 tys. zł

piątek, 27 stycznia 2023 16:23 / Autor: Weronika Kępa
Loteria podatkowa będzie kosztować miasto blisko 100 tys. zł
Loteria podatkowa będzie kosztować miasto blisko 100 tys. zł
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Do przeprowadzenia drugiej edycji loterii podatkowej w Kielcach zgłosiła się tylko jedna firma. Jej oferta przewyższała kwotę zarezerwowaną na ten cel o ponad 16 tysięcy złotych. Ostatecznie udało się jednak osiągnąć porozumienie.

Przypomnijmy, że Kielce zamierzają przeprowadzić drugą edycję loterii podatkowej. Rozwiązanie ma przede wszystkim zachęcić do rozliczania PIT-u w stolicy regionu świętokrzyskiego, co pozwoli miastu na realizację wielu ważnych zadań samorządowych.

– Zgłosiła się do nas firma Premium Outdoor, która zaoferowała kwotę ponad 76 tysięcy złotych. Po negocjacjach udało nam się dojść jednak do porozumienia i ostatecznie kwota nie przekroczyła zaplanowanego na ten cel budżetu. Wynosi ona 60 tysięcy złotych. Zakładamy, że loteria wystartuje z końcem marca – mówi Marcin Januchta, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Tym razem pula nagród ma wynieść w sumie 30 tysięcy złotych.

– Pierwszy raz pojawia się jedna nagroda w wysokości dziesięciu tysięcy złotych oraz dziesięć nagród po dwa tysiące – pięć dla nowych i pięć dla obecnych podatników – dodaje Marcin Januchta.

Wręczenie nagród ma odbyć się nie później niż 30 czerwca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO