Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Lokal za remont? Radny proponuje nowe rozwiązanie

piątek, 20 stycznia 2023 08:16 / Autor: Weronika Kępa
Lokal za remont? Radny proponuje nowe rozwiązanie
Lokal za remont? Radny proponuje nowe rozwiązanie
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kielecki radny, Marcin Stępniewski, proponuje wdrożenie programu „Lokal za remont”. Miałby on zostać skierowany do przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i wszystkich innych podmiotów poszukujących lokalu do prowadzenia działalności gospodarczej.

Podobny program „Mieszkanie za remont” już funkcjonuje w Kielcach.

– Celem programu „Lokal za remont” byłaby możliwość wynajmowania powierzchni użytkowych będących w zasobie miasta na rzecz zainteresowanych podmiotów za symboliczną złotówkę w zamian za wyremontowanie danego lokalu i przystosowanie go do prowadzonej przez siebie działalności – tłumaczy Marcin Stępniewski.

Jak się okazuje, metraż pustostanów użytkowych będących w zasobie miasta przekracza piętnaście tysięcy metrów kwadratowych.

– Tę powierzchnię trzeba wykorzystać, ponieważ z roku na rok niszczeje, a miasto dodatkowo ponosi koszty jej utrzymania. Program „Lokal za remont” byłby do tego idealny – stwierdza Stępniewski.

Inicjatywa miałaby również charakter proinwestycyjny.

– Niewątpliwie jest to korzystna oferta dla przedsiębiorców, którzy prawdopodobnie chętniej decydowaliby się na prowadzenie swojego biznesu w Kielcach. Rozliczając podatki w naszym mieście przyczynialiby się do zwiększania dochodów miasta z tytułu podatku CIT, PIT czy podatku od nieruchomości – kwituje.

Radny czeka na odpowiedź miasta w tym zakresie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO