Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Lepszy dojazd do kampusu UJK. Ogłoszono przetarg

wtorek, 27 lipca 2021 13:34 / Autor: Radio eM
Lepszy dojazd do kampusu UJK. Ogłoszono przetarg
FB/UJK
Lepszy dojazd do kampusu UJK. Ogłoszono przetarg
FB/UJK
Radio eM
Radio eM

Przetarg dotyczący przebudowy całego obszaru zlokalizowanego przy alei Solidarności został rozstrzygnięty. Chodzi o budynek dawnego Exbudu i znajdujące się tam biurowce. Projekt obejmuje także polepszenie drogi dojazdowej do kampusu uniwersytetu.

Na ten moment znamy dwa warianty przeprowadzenia przebudowy.

– Pierwszy to przedłużenie ulicy Konopnickiej do ulicy Uniwersyteckiej. Drugi - poprowadzenie drogi biegnącej od alei Solidarności w kierunku wschodnim, która miałaby biegnąć na północ od biurowców i kampusu uniwersytetu i łączyć się z ulicą Świerczyńską z możliwością przedłużenia jej na wschód –  wyjaśnia Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

W tej chwili został wyłoniony wykonawca, czyli biuro  Alfa Projekt z Wrocławia, które przedstawi koncepcje projektu. Na zaprezentowanie swoich pomysłów  biuro ma pięć miesięcy od momentu podpisania umowy. Obecnie Miejski Zarząd Dróg  czeka na propozycje projektantów. Kiedy zostanie już wybrany konkrety plan, otworzy to drzwi do dalszych działań.

Termin budowy będzie uzależniony od możliwości finansowych.

– Rozpoczęcie budowy jest związane z budżetem, jakim będziemy dysponować. Wiadomo, że aby zacząć wdrażać teorię w praktykę trzeba wiedzieć gdzie, a przede wszystkim jak to zrobić, dlatego czekamy na odzew ze strony biura projektowego. Oczywiście nie robimy tej koncepcji po to, aby schować ją do szuflady, ale po to, żeby z niej potem skorzystać i zrealizować, ponieważ jest to obszar, który wymaga zdecydowanie lepszej obsługi komunikacyjnej, a zwłaszcza dojazdu do kampusu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego – informuje rzecznik.  

Firma, która zwyciężyła w przetargu na zrealizowanie planu jest w trakcie opracowywania koncepcji, której koszt wynosi 239 tysięcy złotych.

Tekst: Natalia Rębosz 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO