Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kwesta na rzecz Polaków na Kresach

środa, 21 października 2020 11:59 / Autor: Michał Łosiak
Fot. Mateusz Wolski
Michał Łosiak

Jak co roku w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich przeprowadzi tradycyjną kwestę na rzecz Polaków na Kresach. W tym roku, ze względu na pandemię, jej przebieg będzie nieco inny.

Przypomnijmy, że organizacja corocznie zbierała przy kieleckich cmentarzach środki wspierające rodaków na Wschodzie. Pieniądze przeznaczane były również na renowację zabytkowych nagrobków na Kresach. Trwająca pandemia zmieniła jednak tegoroczne plany.

W tym roku poszczególni przedstawiciele towarzystwa pojawią się z puszkami na niektórych nekropoliach. – Będziemy prowadzić kwestę w sobotę, 31 października i niedzielę 1 listopada na Cmentarzu w Cedzynie oraz w Kielcach przy Cmentarzu Starym i Nowym, oczywiście zachowując warunki bezpieczeństwa  – informuje Marian Orliński, wiceprezes Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Kielcach.

Organizatorzy zachęcają jednak również do bezpośrednich wpłat na konto towarzystwa. – Duża część naszych rodaków we Lwowie i jego okolicach to osoby starsze, które mają bardzo ciężko. Każdy grosz będzie się więc bardzo dla nich liczył – mówi Marian Orliński.

Zebrane środki zostaną przekazane do katedry lwowskiej.

Numer konta Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich:  52 85 17 0007 0030 0300 9322 001 z dopiskiem "XV DNI LWOWA".

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO