Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Które miejsca w Kielcach cieszą się złą sławą? Sprawdź

piątek, 11 października 2019 17:58 / Autor: Aleksandra Rękas
Które miejsca w Kielcach cieszą się złą sławą? Sprawdź
Które miejsca w Kielcach cieszą się złą sławą? Sprawdź
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

W każdym mieście są rejony, które lepiej omijać szerokim łukiem. Od lat słyszymy o niebezpieczeństwach związanych z mieszkaniem na Czarnowie czy Szydłówku. Czy wciąż są to osiedla, na których dochodzi do alkoholowych ekscesów i aktów wandalizmu?

Z danych zaczerpniętych z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wynika, że nadal są to rejony dość niebezpieczne. W okolicach bloków przy ul. Szkolnej i Słonecznej grupują się małoletni, zagrożeni demoralizacją – do takich sytuacji dochodzi również w okolicach rynku. Przy Grunwaldzkiej i Mielczarskiego młodzi ludzie piją alkohol w miejscach niedozwolonych. Podobnie w okolicy Urzędniczej, Jagiellońskiej, Chałubińskiego i Piekoszowskiej – dochodzi tam także do niszczenia terenów zielonych.

 W rejonach Szydłówka i Sadów rzadziej zdarza się picie alkoholu w miejscach publicznych – odnotowano je tylko przy ul. Pocieszki. Natomiast osiedlem, na którym coraz częściej spotyka się nieletnich zagrożonych demoralizacją, okazują się Ślichowice. Młodzi ludzie grupują się  przy ul. Króla Władysława Jagiełły, Jurajskiej i Massalskiego. Zdarza się to także na osiedlu Na Stoku – w okolicach ulicy Przyborowskiego. Do aktów wandalizmu dochodziło natomiast na KSM – przy ul. Bohaterów Warszawy i Seminaryjskiej. 

Jak informuje mł. asp. Damian Janus z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji, każdy kto zauważył niepokojące zjawisko, może nanieść je na mapę zagrożeń. – To sposób na bezpośrednie komunikowanie się ze społeczeństwem. To bardzo przydatne narzędzie dla policji - dostarcza nam mnóstwa danych. Na mapie znajdują się zdarzenia, które nie wymagają natychmiastowej interwencji policji, a są dla nas bardzo cenną informacją. Jest wiele punktów, w których początkowo było dane zagrożenie, a obecnie zostało wyeliminowane dzięki patrolom prewencyjnym, ruchu drogowego, a także obecności innych służb – wyjaśnia policjant.

Niebezpieczne miejsce na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa może nanieść każdy. Mapa dostępna jest na stronie: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO