Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Korek gigant na ulicy Jagiellońskiej i 1 Maja. Lepiej tamtędy nie jedźcie, jeśli nie musicie

środa, 28 sierpnia 2019 13:39 / Autor: Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Remont nawierzchni, który zaczął się na ulicach Jagiellońskiej i 1 Maja spowodował ogromne korki. Wygląda na to, że, lepiej omijać te rejony w czasie trwania prac drogowych.

- Przestoje zaczynają się na wysokości mostu na ulicy 1 Maja. Przejazd w godzinie szczytu zajął mi dzisiaj prawie czterdzieści minut. Korek ciągnie się do końca Mostu Herbskiego - poinformował nas jeden z kielrowców.

- Remont skrzyżowania jest spowodowany tym, że firma Strabag, która pracowała przy krzyżówce ulicy Jagiellońskiej i 1 Maja w 2013 roku, została zobligowana przez Miejski Zarząd Dróg do wykonania naprawy gwarancyjnej. Na nawierzchni wystąpiły bowiem koleiny, a na zatoce autobusowej deformacja betonu – powiedział nam wczoraj Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarząd Dróg.

Dziś nastąpiła też zmiana organizacji ruchu polegająca na zamknięciu wschodniego wlotu ulicy Jagiellońskiej do 1 Maja oraz prawego pasa na ul. 1 Maja przy dojeździe do skrzyżowania od strony centrum. Została tam ustawiona tymczasowa sygnalizacja świetlna.

W czwartek rozpoczną się prace w zatoce autobusowej, gdzie nastąpiło złuszczenie i deformację betonu. –  Wyłączony zostanie pas, który przylega do zatoki autobusowej. Ruch będzie odbywał się z pasów sąsiednich w obu kierunkach – dodał Skrzydło.

Utrudnienia związane z remontem potrwają około dziesięciu dni.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO