Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Konferencja na temat Powstania Wielkanocnego w Dublinie

środa, 11 maja 2016 10:44 / Autor: Redakcja
Konferencja na temat Powstania Wielkanocnego w Dublinie
fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum
Konferencja na temat Powstania Wielkanocnego w Dublinie
fot. Dariusz Skrzyniarz / archiwum
Redakcja
Redakcja

Staropolska Szkoła Wyższa organizuje Międzynarodową konferencję z okazji obchodów 100-letniej rocznicy Powstania Wielkanocnego  pt. "Ireland 1916 - 2016: a Century of Change". W przedsięwzięcie zaangażowana jest także Ambasada Irlandii w Polsce. Wydarzeniu patronuje Urząd Marszałkowski w Kielcach. Celem jest między innymi szerzenie wiedzy na temat historii Irlandii oraz promocja naszego regionu.

Konferencja "Ireland 1916 - 2016: a Century of Change" poświęcona jest obchodom 100-letniej rocznicy Powstania Wielkanocnego 1916 r. w Dublinie, które przyniosło Republice Irlandii niepodległość. Wydarzenie organizowane jest przy aktywnym udziale i wsparciu Ambasady Irlandii w Polsce. Mając na uwadze fakt, iż Staropolska Szkoła Wyższa posiada swój Wydział w Dublinie, jak również kładzie duży nacisk na rozwój relacji polsko-irlandzkich konferencja jest dogodną okazją do pokazania pozytywnego wkładu w utrzymanie stosunków pomiędzy oboma krajami.

Inicjatywa ma na celu wzmocnienie świadomości na temat irlandzkiej historii i kultury tworząc pozytywny wizerunek Irlandii w Polsce jak również promocję regionu świętokrzyskiego jako ważnego obszaru wspierającego propagowanie takiej postawy. Wśród zaproszonych gości znajdują się Ambasador Irlandii w Polsce, znakomici Profesorzy ze świata nauki z Polski, Irlandii oraz USA, osoby reprezentujące stowarzyszenie Polsko-Irlandzkie, dyrektorzy szkół, nauczyciele historii, studenci polscy oraz z zagranicy. Konferencja ze względu na swój międzynarodowy charakter i znaczenie daje możliwość lepszego zrozumienia wyzwań stojących u podnóża nowoczesnego świata jak również globalnej odpowiedzialności wynikającej z pojawiających się w nim zmian.

Konferencja rozpocznie się w dniu 21 maja 2016 o godz. 11.00 w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej koło Kielc.

Goście wydarzenia:

prof. dr hab. Wawrzyniec Konarski - Uniwersytet Jagielloński – polski politolog, doktor habilitowany nauk humanistycznych, od 2005 do 2010 r. profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, były profesor Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, od 2010 r. profesor nadzwyczajny w Instytucie Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Jagiellońskiego (ISM UJ), od 2012 r. kierownik Zakładu Polityki Etnokulturowej ISM UJ, były wiceprezes Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych, wiceprzewodniczący Polskiego Towarzystwo Współpracy z Klubem Rzymskim. Autor wielu publikacji z dziedziny nauk politycznych w języku polskim i angielskim.

prof. Jay Schrock - University of South Florida w Sarasota – Mantanee, USA - jest wybitnym naukowcem z dziedziny Ekonomii. Tytuł doktora uzyskał na Uniwersytecie Texas Tech University. Był dyrektorem w School of Hotel and Restaurant Management w San Francisco State University. Prowadził liczne wykłady zagraniczne w Anglii, Irlandii, Szkocji, Hiszpanii, Chinach, Syrii, Turcji I Polsce. Mieszkał i pracował ponad trzy lata w Japonii. Pracował w sektorze hotelarskim w Saga Food Services, Stouffers, Holiday Inn. Był dyrektorem w Institutional Feeding w Kansas State University oraz dyrektorem w Texas Tech University. Wydał szeroki wachlarz akademickich czasopism w tym Journal of Travel oraz Tourism Marketing, Hospitality and Tourism Educator oraz Cornell Quarterely. Prowadził badania z zakresu rozwoju ekonomicznego przedsiębiorstw winiarskich w krajach mało rozwiniętych jak również rozwoju turystyki na świecie oraz jakości usług. Profesor Schrock uwielbia prowadzić zajęcia ze studentami rozwijając tym samym ich pasje z obszaru hotelarstwa.

dr Gerard Keown - Ambasador Irlandii w Polsce, pracuje w irlandzkiej służbie dyplomatycznej od 1996 roku. Od tego czasu pełnił rozmaite funkcje zarówno w centrali irlandzkiego MSZ, jak i za granicą, w tym między innymi w placówkach w Tokio i Wiedniu. Wiosną 2016 roku, nakładem wydawnictwa Oxford University Press, ukaże się książka dra Gerarda Keowna "First of the Small Nations: The Beginnings of Irish Foreign Policy in the Interwar Years, 1919-1932".

Patrick Quigley – były urzędnik państwowy, pisarz i dziennikarz irlandzkiej gazety „Polish Neihgbour”. Swoją pierwszą nowelę „Kresy” wydał w 1994 r. Jest autorem biograficznej monografii „The Polish Irishman. Life and Times of Count Casimir Markievicz”, wydanej w Dublinie w 2012 r. Były prezes a obecnie Honorowy Skarbnik Towarzystwa Irlandzko-Polskiego w Dublinie.

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim z tłumaczeniem symultanicznym. Wstęp na konferencję jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich.

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO