Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

„Koduj z Gigantami”, czyli dzieciaki o sztucznej inteligencji

środa, 06 września 2023 09:30 / Autor: Weronika Karyś
„Koduj z Gigantami”, czyli dzieciaki o sztucznej inteligencji
„Koduj z Gigantami”, czyli dzieciaki o sztucznej inteligencji
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Wśród najgorętszych tematów ostatnich tygodni znajduje się sztuczna inteligencja. W ramach bezpłatnych warsztatów „Koduj z gigantami” dzieci i młodzież będą mogły zgłębić jej tajniki. Wystartowały zapisy.

Co ma sztuczna inteligencja (w skrócie AI) wspólnego z nauką programowania? Okazuje się, że bardzo wiele. Przede wszystkim, programowanie zwane potocznie kodowaniem, to jedna z najściślej związanych z AI dziedzin, mających bezpośredni wpływ na jej rozwój. Mówiąc skrótowo - bez kodowania nie byłoby AI.

– Spodziewać się można, że sztuczna inteligencja towarzyszyć nam będzie na każdym etapie edukacji. Z pewnością pomoże w tworzeniu materiałów edukacyjnych oraz wspomoże zarówno edukatorów, jak i uczniów, dostarczając pomysły i inspiracje. AI budzi jednak wiele obaw i wątpliwości. Dlatego podczas naszych warsztatów chcemy połączyć naukę programowania z tematem sztucznej inteligencji - mówi Dawid Leśniakiewicz, organizator akcji Koduj z Gigantami i współzałożyciel szkoły Giganci Programowania.

– Uczestnikom warsztatów pokażemy narzędzia AI i sposoby na ich pożyteczne wykorzystanie - jako źródło inspiracji, usprawnienia, a nie bezmyślnego kopiowania. Do tej pory, gdy uczeń miał problem z zadaniem domowym musiał prosić o pomoc rodziców lub nauczyciela następnego dnia szkolnego. Teraz rolę takiego domowego nauczyciela może pełnić sztuczna inteligencja - dodaje.

Zapisy wystartowały. Warsztaty odbędą się we wrześniu. W zajęciach można wziąć udział stacjonarnie w ponad stu polskich miastach, w tym również w Kielcach, oraz online. Rejestracja na wydarzenie możliwa jest do wyczerpania miejsc na stronie https://info.kodujzgigantami.pl/3L7seWY.

Zajęcia dedykowane są grupom dzieci w wieku od 7 do 9 roku życia, a także od 10 do 12 roku życia. Dla młodych w wieku 13-18 lat przygotowane są także dostosowane do wieku zajęcia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO