Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kielecki Ogród Botaniczny otwarty ostatni tydzień w sezonie

sobota, 24 października 2020 10:16 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Chociaż dni stają się coraz krótsze, często pochmurne i deszczowe, Ogród Botaniczny w Kielcach nie przestaje zachwycać różnorodnością. To już ostatnie chwile, kiedy można go zobaczyć w niezwykłej jesiennej odsłonie. Miejsce będzie dostępne dla zwiedzających tylko do 31 października.

- Warto nas odwiedzić jeszcze w październiku. To właśnie wtedy przebarwiają się rośliny, drzewa, i krzewy. Najpiękniej o tej porze roku wyglądają klony - mówi Katarzyna Socha, kierownik Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

- Myślę, że warto również zobaczyć między innymi naszą kolekcję traw ozdobnych. Te zaczęły kwitnąc późnym latem, ale teraz też jest dla nich fajny moment, bo są w pełni rozkwitu. W ogrodzie mamy również ponad osiemdziesiąt odmian dalii, około dwadzieścia odmian miskantów oraz wrzosowisko – dodaje.

Koniec sezonu to dla pracowników ogrodu intensywny okres. Przed nastaniem zimy muszą wygrabić opadłe liście, wyciąć uschnięte rośliny jednoroczne i części nadziemne bylin, przekopać rabaty i grządki. Dlatego też ogród jest otwarty dla zwiedzających tylko do końca października. Jego jesienną odsłonę można podziwiać od wtorku do niedzieli, w godzinach 10 – 18.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO