Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kielecki Bon Żłobkowy. Można już składać wnioski

wtorek, 18 sierpnia 2020 10:26 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Rozpoczął się nabór wniosków na Kielecki Bon Żłobkowy. Skorzystać z niego mogą rodzice, którzy nie mogą znaleźć miejsca dla swoich pociech w placówce samorządowej.

Na liście oczekujących na miejsce w żłobkach prowadzonych przez miasto znajduje się około trzystu najmłodszych mieszkańców. Ich rodzice mogą teraz ubiegać się o wsparcie na znalezienie miejsca w placówkach niepublicznych. Na jedno dziecko można otrzymać 400 złotych. – Staramy się, aby jak najwięcej osób zostawało w naszym mieście, dlatego powstał program, który niesie realną pomoc – tłumaczy wiceprezydent Kielc Marcin Różycki.

Rodzice muszą spełnić także kryteria dochodowe. Miesięczny dochód na osobę nie powinien przekraczać 1922 złotych. Świadczenie obowiązywać będzie przez rok budżetowy i nie będzie limitu przyznanych bonów. – W pierwszym, pilotażowym programie przeznaczymy na pomoc 200 tysięcy złotych. Zobaczymy jakie jest zapotrzebowanie i lepiej określimy potrzeby na kolejny rok – dodaje wiceprezydent.

Wnioski w formie papierowej dostępne są w Dziale świadczeń rodzinnych MOPR ul. Targowa 18 piętro 12. Należy je składać osobiście po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem 41 343 21 33.

Przypomnijmy, że Rada Miasta trzykrotnie próbowała uchwalić Kielecki Bon Żłobkowy. Ostatecznie, udało się to podczas sesji 17 lipca.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO