Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce zapraszają do świętowania

wtorek, 18 czerwca 2024 13:36 / Autor: Michał Kita
Kielce zapraszają  do świętowania
Kielce zapraszają  do świętowania
Michał Kita
Michał Kita

Koncerty, warsztaty, jarmark na ulicy Sienkiewicza i Biała Noc w instytucjach kultury. To tylko niektóre propozycje z programu tegorocznego Święta Kielc. Impreza odbędzie się już w najbliższy weekend, od piątku do niedzieli (21-23 czerwca) i upłynie pod znakiem wielu atrakcji dla najmłodszych jak i dorosłych.

Prezydent Kielc Agata Wojda liczy na to, iż w tegorocznej edycji święta miasta weźmie udział jak najwięcej mieszkańców.

– To trzy dni wypełnione od świtu do zmierzchu różnorodnymi atrakcjami. Nie zabraknie śpiewu, tańca, kultury, czytelnictwa. To niezwykle szeroka oferta, którą chcemy zaprezentować mieszkańcom tak, aby każdy mógł skorzystać z tego, co go intersuje – mówi.

W święto Kielc tradycyjnie angażują się również instytucje kultury, w tym Kielecki Teatr Tańca. Młodych artystów teatru będzie można zobaczyć m.in. podczas barwnego korowodu, który w sobotę, 22 czerwca, przejdzie ulicami Kielc.

– Korowód wyruszy o godzinie 12 sprzed pomnika Henryka Sienkiewicza, do Parku Miejskiego. Tam nasi artyści zatańczą fragment spektaklu „Syrenka Ariel”. Całość przedstawienia będzie można obejrzeć wieczorem w Kieleckim Teatrze Tańca. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w naszym barwnym korowodzie. Myślę, że to będzie niezwykła przygoda nie tylko dla najmłodszych – mówi Elżbieta Pańtak, dyrektor KTT.

Świętu Kielc towarzyszy jarmark z rękodziełem i lokalnymi produktami spożywczymi. Stragany ustawione na ulicy Sienkiewicza dostępne są już od poniedziałku.

W święcie Kielc weźmie udział również Radio eM. Już w najbliższą sobotę (22 czerwca) zapraszamy także do naszego plenerowego studia Radia eM. Będziemy dla was w Parku Miejskim i na żywo łączyć ze studiem, najmłodsi mogą zakręcić kołem fortuny i wygrać emkowe upominki.

Gwiazdami tegorocznego święta miasta są Ania Karwan i zespół Elektryczne Gitary.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO