Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielce z szansą na dofinansowanie ważnych inwestycji

czwartek, 01 lutego 2024 12:30 / Autor: Weronika Karyś
Kielce z szansą na dofinansowanie ważnych inwestycji
Fot. Piotr Michalec
Kielce z szansą na dofinansowanie ważnych inwestycji
Fot. Piotr Michalec
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Kielce ogłosiły, że będą starać się o pieniądze w ramach najnowszej perspektywy unijnej. W planach są m.in. inwestycje, o których w mieście mówi się od lat.

Część unijnych konkursów w ramach programów Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej, Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko, Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy oraz Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego została już ogłoszona.

W trakcie oceny jest kilka kieleckich projektów. Wśród nich m.in. długo wyczekiwana rewitalizacja Doliny Silnicy, modernizacja Amfiteatru Kadzielnia czy budowa Inkubatora California.

– To ogromna szansa dla Kielc, gdyż środki, którymi dysponujemy w budżecie nie pozwalają nam na ważne inwestycje, na których bardzo nam zależy, by móc spełnić oczekiwania mieszkańców i poprawić jakość i komfort ich życia – powiedziała wiceprezydent Bożena Szczypiór podczas pierwszego spotkania w ratuszu w tej sprawie.

Do aplikowania o fundusze unijne przygotowuje się również Miejski Zarząd Dróg, który w planach ma m.in. budowę nowych przystanków autobusowych, Zarząd Transportu Miejskiego, który chciałby m.in. kupić autobusy i samochody elektryczne, a także Muzeum Zabawek i Zabawy, które miałoby zostać rozbudowane.

Źródło: kielce.eu

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO