Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Kielce w czerwonej strefie. Od soboty ograniczenia w komunikacji miejskiej

piątek, 09 października 2020 10:09 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Czekają nas nowe obostrzenia w autobusach komunikacji miejskiej w Kielcach. Dotyczą one liczby pasażerów w poszczególnych autobusach.

Według nowych przepisów od jutra autobusem jednocześnie podróżować może nie więcej osób niż 30 procent liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50 procent miejsc siedzących niezajętych.

– Aby zminimalizować niedogodności, jakie w związku z wprowadzonymi ograniczeniami mogą spotkać pasażerów, w najbliższych dniach na linie zostaną wysłane wszystkie dostępne pojazdy. Niestety, ich liczba jest ograniczona i tylko na wybranych, najbardziej obciążonych kursach, będziemy w stanie podstawić po dwa autobusy – mówi Barbara Damian, dyrektor ZTM w Kielcach.

– Proszę wszystkich pasażerów, którzy w najbliższych dniach nie mają pilnej potrzeby skorzystania z komunikacji miejskiej, aby ustąpili w autobusach miejsca tym, którzy dojeżdżają do pracy, szkół, przychodni i szpitali. Jeżeli jest to możliwe, proszę też wybierać godziny przejazdu poza porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym, kiedy w autobusach jest znacznie mniej pasażerów – dodaje. 

Limity osób w autobusach w Kielcach od soboty 10 października 2020 roku:

- pojazdy 18-metrowe (przegub): w zależności od autobusu od 39 do 50 osób,

- pojazd 15-metrowy: 45 osób,

- pojazdy 12-metrowe: w zależności od autobusu od 27 do 30 osób,

- pojazdy 10-metrowe: w zależności od autobusu od 25 do 26 osób.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO