Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

KBO 2023. Głosowanie rusza lada dzień

poniedziałek, 18 września 2023 12:51 / Autor: Weronika Karyś
KBO 2023. Głosowanie rusza lada dzień
KBO 2023. Głosowanie rusza lada dzień
Weronika Karyś
Weronika Karyś

22 września miasto opublikuje listę projektów dopuszczonych do głosowania w tegorocznej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Wówczas rozpocznie się również samo głosowanie. Postanowiliśmy więc przygotować subiektywną listę najciekawszych propozycji.

  1. Patrole rowerami elektrycznymi w mieście Kielce (koszt 65 tys. zł)

To projekt zakładający zakup czterech rowerów elektrycznych dla strażników miejskich.

„Zadania patrolu rowerowego niczym nie będą odbiegały od patrolu zmotoryzowanego czy pieszego, a strażnicy w szczególności zwrócą uwagę na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, nieobyczajny wybryk, używanie słów nieprzyzwoitych, żebranie, umieszczanie w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszeń, niezachowanie czystości w obrębie nieruchomości, zaśmiecanie miejsca publicznego czy parkowanie w miejscach do tego nieprzeznaczonych np. zieleni”, czytamy w opisie projektu.

  1. Chlup Na Zdrowie - Czyli Senior Pływa w Kielcach za darmo (koszt 25 tys. zł)

Projekt zakłada umożliwienie mieszkającym w Kielcach seniorom (osobom powyżej 60 roku życia), bezpłatne wejścia na miejskie pływalnie: Orka, Delfin i Mors.

„Dwa razy w tygodniu przez godzinę będzie dostępny tor zarezerwowany na wyłączność dla korzystających z projektu seniorów, z wejściem na zasadzie kto pierwszy ten lepszy (łącznie 36 miejsc w tygodniu) po okazaniu Kieleckiej Karty Seniora”, czytamy w opisie projektu.

  1. Eko-mural na 300-lecie I LO (koszt 33 tys. zł)

Projekt polega na wykonaniu muralu antysmogowego przedstawiającego historię I LO.

„Zostanie on wykonany na ścianie szkoły. Mural będzie z jednej strony spełniać rolę edukacyjną, a z drugiej strony rolę ekologiczną, gdyż zostanie wykonany specjalnymi, pochłaniającymi smog farbami. Co więcej, mural ten i inne, które już powstały, mogą stać się nową atrakcją turystyczną naszego miasta, szczególnie dla osób zainteresowanych tzw. street art, czyli sztuką uliczną”.

  1. Żółto-czerwona arena (koszt ponad 1,1 mln zł)

Projekt zakłada wymianę starych krzesełek stadionowych na stadionie miejskim SUZUKI ARENA (poza trybuną od al. Legionów).

  1. Mobilne Meble Miejskie - Zielone Strefy Relaksu (koszt 210 tys. zł)

„W centrum Kielc brakuje przyjaznych przestrzeni publicznych. Dzięki mobilnym meblom miejskim zostaną stworzone zielone wyspy relaksu. Meble są w formie modułów, dzięki czemu będzie można z nich dowolnie składać platformy w zależności od potrzeb z miejscami do siedzenia i roślinami, co stworzy przytulną przestrzeń, w której można usiąść i odpocząć. Platformy będą mogły być umieszczane czasowo w różnych miejscach miasta”.

Pełną listę projektów ocenionych pozytywnie można znaleźć na stronie Idea Kielce.

Wyniki kolejnej edycji Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego poznamy 19 października. Przypomnijmy, że w tym roku miasto przeznaczyło na KBO 8,4 mln zł.

Tag: KBO 2023
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO