Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kamil Suchański ogłosił kolejne punkty swojego „Planu dla Kielc”

czwartek, 22 lutego 2024 13:29 / Autor: Maciej Piętka
Kamil Suchański ogłosił kolejne punkty swojego „Planu dla Kielc”
Kamil Suchański ogłosił kolejne punkty swojego „Planu dla Kielc”
Maciej Piętka
Maciej Piętka

Dziś (22 lutego) Kamil Suchański, kandydat na prezydenta stolicy województwa świętokrzyskiego, ogłosił kolejne elementy swojego „Planu dla Kielc”. Tym razem mówił m.in. o integracji obsługi mieszkańców w budynku przy Leśnej oraz polepszeniu warunków pracy.

Jak zaznaczał kandydat na prezydenta Kielc, dotychczasowe rozproszenie urzędów utrudnia życie mieszkańcom.

– Wielu kielczan nie rozumie, dlaczego wydziały Urzędu Miasta są tak rozproszone po całych Kielcach. Przez to mieszkańcy, którzy czasem z nich korzystają, nie wiedzą gdzie załatwić swoje sprawy. Dzięki centralizacji zapewnimy pełną kompleksową obsługę w jednym miejscu – mówi Kamil Suchański.

Kandydat zwracał również uwagę na potrzebę polepszenia w ratuszu poziomu obsługi, ale i zarobków osób tam pracujących.

– Należy odbudować prestiż urzędnika samorządowego. Trzeba przeprowadzać szkolenia i dokształcać pracowników. Urzędnicy muszą zarabiać godnie, bo w innym wypadku ci najlepsi przejdą do sektora prywatnego. Trzeba również zinformatyzować urząd oraz polepszyć jakość obsługi interesantów – zaznacza Suchański.

Dodał, że celem jego komitetu jest wprowadzenie transparentnych konkursów. Obecny radny odniósł się również do ofert, jakie w ostatnim czasie otrzymuje Urząd Miasta. Dotyczą one dużego zainteresowania siedzibą Miejskiego Urzędu Pracy przy ul. Szymanowskiego. Kilku deweloperów chciałoby pozyskać budynek należący do magistratu, a w zamian przekazać inny, bądź wyremontować jeden z pustostanów.

– Na pewno należy takie propozycje rozważyć. Możemy jednak zrobić to w jawnych przetargach. Moim zdaniem, w ten sposób będziemy w stanie uzyskać lepszą ofertę, a do tego każdy z deweloperów będzie miał równe szanse – podsumowuje Suchański.

Przypomnijmy, że wybory samorządowe odbędą się już 7 kwietnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO