Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

MIASTO

Jonizatory dla kieleckich przedszkoli

środa, 14 października 2020 11:54 / Autor: Weronika Kępa
Weronika Kępa

Kieleckie przedszkola zostaną wyposażone w jonizatory, czyli urządzenia oczyszczające powietrze, zakupione przez władze miasta. Sprzęt zostanie rozdysponowany do trzech placówek: przy ulicy Krakowskiej, Fabrycznej i Sowiej.

Jak zapewnia Aneta Boroń z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta, jonizatory doskonale oczyszczają powietrze w pomieszczeniach, usuwając z niego nieprzyjemne zapachy oraz zagrożenia mikrobiologiczne: bakterie, wirusy, zarazki, alergeny, pleśń oraz grzyby.

- Zaopatrzenie jednostek edukacyjnych w jonizatory pozwoli na poprawę jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń przedszkoli. Ich zastosowanie zminimalizuje również ryzyko zachorowań wśród  najmłodszych mieszkańców naszego miasta – podkreśla Boroń.

Łączna kwota zamówienia opiewa na blisko pięćdziesiąt tysięcy złotych. Urządzenia zostaną dostarczone i zamontowane w przedszkolach do 30 listopada. W sumie będzie ich piętnaście. Inicjatywa nie należy jednak do nowych. W latach ubiegłych miasto organizowało podobne akcje, w ramach których do placówek oświatowych trafiło już blisko sześćdziesiąt tego typu urządzeń.

Nowy numer!
46/2020 46/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO