Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Jakie są ceny wieńców i zniczy na Wszystkich Świętych? Sprawdziliśmy…

czwartek, 28 października 2021 11:43 / Autor: Adrianna Linertowicz
Jakie są ceny wieńców i zniczy na Wszystkich Świętych? Sprawdziliśmy…
Jakie są ceny wieńców i zniczy na Wszystkich Świętych? Sprawdziliśmy…
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Wieniec i wiązankę możemy zamówić, wykonać samodzielnie lub kupić gotowe. Wybór na kieleckim targu jest ogromny, podobnie też jest w marketach. Ceny są bardzo zróżnicowane i uwarunkowane kilkoma czynnikami.

Najwięcej zapłacimy za wieniec wykonany specjalnie na zamówienie. Cena tego ze sztucznych kwiatów waha się w granicach od 40 do nawet 200 złotych. Z żywych kwiatów mogą być znacznie droższe, sięgające nawet 250 złotych za duży wieniec. Zamawiający może wybrać rodzaj kwiatów i ozdoby.

W przypadku gotowych wieńców i wiązanek ceny są uwarunkowane m.in. rozmiarem, rodzajem kwiatów oraz ilością ozdób. Tutaj wydatek będzie zdecydowanie mniejszy, bo zapłacimy średnio już od 25 do 100 złotych.

Możemy również zdecydować się na wykonanie wieńca samodzielnie, wówczas zapłacimy jedynie za półprodukty. Ceny podstawy do wieńców wahają się od 10 do 50 złotych, z kolei za pojedyncze, sztuczne kwiaty zapłacimy od 2 do 15 złotych.

– Z większym wydatkiem trzeba będzie liczyć się 1 listopada, wówczas ceny mogą być znacznie wyższe – mówi jedna ze sprzedających.

Bukiety i gotowe kompozycje nagrobne znajdziemy też w marketach. Przykładowo, w Biedronce za kwiaty w doniczce zapłacimy 19,99 złotych. W Auchanie kompozycja kwiatowa kosztuje 38,99 złotych, z kolei w Carrefour 14,99 złotych. Tańsze są gotowe bukiety z chryzantem, bo tutaj ceny wahają się od 6 do 15 złotych.

Wybór zniczy również jest dosyć szeroki. Te najmniejsze to wydatek około 2 do 5 złotych. Najtańsze są znicze zalewane, z niewymiennymi wkładami. Znicze małe oraz średnie, z wymiennym wkładem kosztują od 3 do 15 złotych. Większe, tzw. znicze reprezentacyjne, są najdroższe. Za nie zapłacimy w granicach 25 do 40 złotych.

W tym okresie markety oferują szeroki wybór zniczy. W Biedronce, Auchanie, Lidlu, Aldi, Netto, czy w Carrefour ceny są bardzo konkurencyjne, szczególnie, jeśli kupujemy znicze w zestawach. Za najmniejszy znicz, zakupiony w markecie, zapłacimy nieco ponad złotówkę, a za te najbardziej ozdobne i największe – około 30 złotych.

Należy pamiętać, że ceny zniczy oraz wieńców przy cmentarzach mogą być znacznie wyższe, zwłaszcza, jeśli będziemy kupować na ostatnią chwilę.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO