Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

ITS znowu opóźniony. Wykonana jest ledwie połowa

środa, 09 sierpnia 2023 14:32 / Autor: Weronika Karyś
ITS znowu opóźniony. Wykonana jest ledwie połowa
ITS znowu opóźniony. Wykonana jest ledwie połowa
Weronika Karyś
Weronika Karyś

Przypomnijmy, że obecnie obowiązujący termin zakończenia wdrażania Inteligentnego Systemu Transportowego w Kielcach to… sierpień 2023 roku. Wykonawca jest jednak, kolokwialnie mówiąc, w lesie. Po raz kolejny poprosił o aneks terminowy. Tym razem do kwietnia 2024 roku.

Jak zaznacza Andrzej Choma, inżynier kontraktu, termin prawdopodobnie zostanie wydłużony, ale nie ma podstaw do tego, by godzić się na oddanie inwestycji dopiero wiosną. Wniosek jest w trakcie weryfikacji.

– Część powodów podanych przez wykonawcę we wniosku dotyczy niedrożności kanalizacji, ale ten argument był już podnoszony w poprzednim wniosku, więc według mnie nie jest żadną podstawą. Pojawiły się jednak również argumenty dotyczące kolizji z niektórymi inwestycjami prowadzonymi w mieście, na przykład na ulicy Krakowskiej, Szczecińskiej i Warszawskiej. To już daje podstawę do wydłużenia terminu, ale musimy wszystko dokładnie przeliczyć. Z pewnością wykonawca zyska w ten sposób kilka tygodni, ale póki co nie widzę podstaw by był to aż kwiecień – wyjaśnia Choma.

Do systemu ma w sumie zostać podpiętych 60 skrzyżowań. Obecnie wykonano tylko… 27 z nich.

– Trwają prace na kolejnych dwudziestu skrzyżowaniach. Zgłoszonych do odbioru jest kolejnych pięć. Jeśli chodzi o roboty terenowe myślę, że na pewno jesteśmy za połową. Szacuje, że wykonanie jest na poziomie około 60 procent – informuje Andrzej Choma.

Gotowe jest też centrum sterowania ruchem.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO